Home Zdraví Jezte piniové ořechy a předete infarktu nebo mrtvici

Jezte piniové ořechy a předete infarktu nebo mrtvici

by czeko
0 comment

Piniové ořechy jsou skvělým doplňkem stravy. Mohou vám totiž pomoci předejít celé řadě kardiovaskulárních onemocnění.

Ořechy můžete jíst v různé podobě. Vychutnat si můžete například mandle v čokoládě, nebo sáhnout po jejich syrové podobě. Lískový ořech, para ořechy a další typy ořechů přitom nabízejí odlišné chutě, ze kterých si určitě vyberete svého favorita. V následujících řádcích vám ale ukážeme, proč byste měli začít jíst piniové ořechy.

Ochrání vás před infarktem

Proč tedy začít jíst piniové ořechy? Důvodů je opravdu mnoho. Začněme tedy něčím, co trápí miliony lidí po celém světě – kardiovaskulární choroby. Piniové ořechy mají podle celé řady studií vliv na snížení špatného cholesterolu. Kromě toho omezují riziko vzniku krevních sraženin a udržují průchodné cévy. To znamená, že výrazně sníží riziko vzniku infarktu, mrtvice a podobných nebezpečných zdravotních komplikací, které mohou mít fatální následky.

Velkou výhodou taktéž přímo spojenou s fungováním vašeho oběhového systému je vitamín B. Piniové ořechy totiž obsahují vysoký podíl tohoto vitamínu, které pozitivně ovlivňuje vaše mozkové funkce. Zařazením dostatečného množství piniových ořechů tak pozitivně ovlivníte například vaši paměť nebo schopnost se učit.

Pomalejší stárnutí

Vitamín B ale není poslední látkou, kterou se mohou piniové ořechy pochlubit. Obsahují totiž vysoký podíl vitamínu K. Ten má blahodárný vliv především na vaše kosti. Působí ale také proti infekcím a je nezbytný pro správnou srážlivost krve. Vysoký obsah vitamínu A zase zajistí ochranu před zhoršováním vašeho zraku a pomůže i se zpomalením stárnutí.

Piniové ořechy jsou zkrátka potravinou, kterou by měl do svého jídelníčku zařadit každý. Kde ale kvalitní ořechy eshop nakoupit? Podívejte se na Vesela-veverka.cz. Tady totiž naleznete nejen samotné ořechy, ale také spoustu pochutin vyrobených nejen z ořechů. Za skvělé ceny a ve vysoké kvalitě.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz