Home Zdraví Kouření a jeho vliv na pokožku. Co s tím dělat?

Kouření a jeho vliv na pokožku. Co s tím dělat?

by czeko
0 comment

Kouření je zvyk, který má negativní dopad na celou řadu orgánů. Kromě zátěže pro imunitní systém ale zplodiny z cigaret působí negativně také na naši pleť. Jak je možné negativní účinky kouření kompenzovat? 

Ztrátu pružnosti je třeba nahradit

Zřejmě nejméně vítaným důsledkem dlouhodobého kouření je ztráta elasticity pleti. Přirozená tvorba kolagenu se každým rokem věku v těle snižuje. Když se organismus zatíží ještě dalšími látkami, je nápor na pleť velmi poznat. Ztrátu pružnosti je tak třeba kompenzovat vhodnými doplňky stravy. Například elixír mládí v podobě mořského kolagenu je vhodným doplňkem stravy, který dokáže pomoci napravit škody způsobené působením dlouhodobého kouření.

Boj s vráskami i konturami

Pleť kuřáka většinou poznáte na první pohled. Tón pokožky je nezdravý, kruhy pod očima značí zatížení vnitřních orgánů zplodinami, postupně se přidávají také povislé kontury obličeje a výrazné vrásky v oblasti kolem očí i úst. Milovanou cigaretu si však dokáže odepřít málokdo. Ideální je samozřejmě skončit okamžitě, ale pokud to dosud není možné, je potřeba se pravidelně zásobovat látkami, které tělu pomohou se s nepřiměřenou zátěží popasovat.

Kolagen pomáhá navrátit pokožce vitalitu

Mořský kolagen je známý tím, že dokáže jít proti proudu času. Pravidelné užívání této zcela přírodní látky je vhodnou metodou, jak vyrovnat zátěž způsobenou cigaretami. Kolagen se stará o to, ať jsou buňky pokožky vyživeny a navrací tak pokožce pružnost a vitalitu. Je to vhodný způsob, jak chránit svou pokožku, ale také vlasy, nehty a klouby před rychlejším stárnutím.

Ztráta pružnosti pokožky a rychlý vznik vrásek je pro kuřáky typický. Pokud se zatím nedokáží svého zlozvyku zbavit, je vhodné, aby pravidelně užívali vhodné doplňky stravy. Mořský kolagen se řadí k přípravkům, u kterých je jejich užívání vidět již po prvních týdnech.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz