Home Cestování Lázeňský ostrov Piešťany jako místo, kde sílí zdraví

Lázeňský ostrov Piešťany jako místo, kde sílí zdraví

by czeko
0 comment

Cítíte se slabí a máte pocit, že byste si potřebovali aspoň na malou chvilku odpočinout? V takovém případě se vydejte do Piešťan, kde najdete Lázeňský ostrov, kterému se také přezdívá Kúpelnový ostrov. Lidé, kteří navštívili toto místo tvrdí, že se jedné o téměř zázračné místo, kde sílí zdraví a kde se poskytuje úleva od mnoha zdravotních problémů. Samozřejmě sem nemusíte jezdit jen v případě, že vás trápí zdravotní problémy či neduhy. Lázeňský ostrov Piešťany je také skvělé místo, kde dojde k celkové regeneraci těla i duše. 

Termální prameny jsou zde už od 14.století

Lázeňský ostrov Piešťany je známý především svými termálními prameny, o nichž se mluvilo už ve 14.století, kdy bylo hojně zmiňováno i zdejší sirné bahno, které také proslavilo Piešťany a zdejší Lázeňský ostrov. 

I když se o termální vodě a o sirném bahně mluvilo ve 14.století, k největšímu rozvoji došlo až v 19.století. Od té doby jsou Piešťany předním evropským lázeňským městem, kde lze nejen regenerovat tělo a duši, ale také se zde ulevuje hlavně od problémů s pohybovým aparátem. Také se ulevuje od revmatismu nebo od problémů s nervovým ústrojím. 

Lázeňský ostrov plný termálních pramenů

Většina termálních léčivých pramenů se vyvěrá právě na Lázeňském ostrově, který je dnes plný zeleně a hotelů. Pokud přemýšlíte, že se v některém hotelu ubytujete, doporučujeme zejména hotel Jalta. S případným ubytováním však pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava

Termální prameny jsou nedocenitelným léčebným prostředkem, který se využívá stejně jako sirné bahno, jež působí na lidský organismus velice pozitivně. Sirné bahno se používá hlavně při nejrůznějších procedurách, při nichž se mají zmenšit místní otoky v okolí kloubů nebo kdy má dojít ke snížení svalového napětí. Sirné bahno také zlepšuje výživu chrupavek.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz