Home Finance V hlavní roli odpad: Jak odsávat prach a zbytkový materiál v různých provozovnách?

V hlavní roli odpad: Jak odsávat prach a zbytkový materiál v různých provozovnách?

by czeko
0 comment

Ať už pracujete v dřevoobráběcím, polygrafickém nebo třeba svářečském provozu, všechny spojuje jedna poměrně zásadní věc, a to zbytkový odpad a prašné prostředí. Jak tuto situaci elegantně vyřešit?

Nechte to na odsávání

Ať už pracujete v jakékoliv provozovně, která se zabývá zpracováním různých materiálů od kovu přes dřevo až po papír, prašné prostředí a vidina možného výbuchu nedává šanci neprofesionálním řešením. Odpovědí na problém takových provozoven je odsávání explozivního prachu a zbytkového materiálu.

Centrální nebo lokální odsávání?

Odsávání svařovny nebo pilin v dřevoobráběčské provozovně bude chtít různé přístupy. Zatímco pilin je velké množství po celé provozovně a je potřeba je řešit centrálně, kouř při svařování je nutné vyřešit dříve než se dostane do prostoru provozovny, tedy lokálně. Díky tomu pracovník nebude ohrožen vdechnutím zdravotně závadného kouře.

Úspora energií

Důležitou informací je i to, že díky kvalitním přístrojům nepřijdete o cenné teplo, obzvláště v zimních měsících. Přefiltrovaný vzduch totiž nemusí být vyveden pouze ven z místnosti. Např. i u odsávání ořezů v polygrafickém provozu je možné plnohodnotně vracet zpátky přefiltrovaný vzduch do vnitřního prostoru vaší provozovny. Docílíte tím velké úspory na energiích.

Jděte na to chytře

S příchodem digitálních technologií je stále větší zájem o instalaci digitálního řízení. To zařídí regulaci sacího výkonu jednotlivých strojů s ohledem na chod výrobní linky. Díky tomu dochází k šetření dalších finančních prostředků, které můžete následně investovat do rozvoje svého podnikání.

Ať už budete vybírat možnosti do jakékoliv dílny, důležitou součástí je komunikace s odborníky, kteří vám odsávání a filtraci vzduchu pomohou vyřešit na míru vaší výrobny. Zaručíte si tak příjemné pracovní prostředí i v té nejzaneprázdněnější dílně.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz