Home Cestování S rodinou do Slovinska? Samozřejmě!

S rodinou do Slovinska? Samozřejmě!

by czeko
0 comment

Při výběru toho správného místa pro vaši dovolenou je třeba zvážit mnoho faktorů. Cestování o samotě je úplně jiné než s rodinou. Proto se dnes zaměříme na atrakce čekající na turisty jedoucí do Slovinska s rodinami. Kam s rodinou vyrazit, co vidět?

Rafting – nevšední atrakce pro každého

Rafting bývá spojován s filmy, kde parta odvážlivců zápasí s vodním živlem na malých gumových člunech z posledních sil. Není to však tak úplně pravda, i když i takové trasy se někde najdou. Ve Slovinsku jsou ale na řece Soča mnohem příjemnější.

Rafting na Soči je zajímavou alternativou k tradičním způsobům trávení dovolené. Obzvláště okouzlující horská krajina, křišťálově čistá voda a možnost zažít nezapomenutelné dobrodružství jsou jen některé z výhod raftingu na alpské řece.

Agentura Hydromania pořádá rafting na řece Soča již přes 10 let. Její sídlo je v Bovci, odkud v sezóně pravidelně vyjíždějí výlety. Každý účastník obdrží profesionální vybavení, které zaručí pohodlí a bezpečnost během jízdy na kajaku.

Každý si najde něco pro sebe. V nabídce agentury je několik tras, které se liší délkou, náročností a délkou cesty. Jeden z dílů je určen pro děti – při raftingu jsou zastávky a čas na zábavu, která těm mladším navíc pomůže seznámit se se slovinskou přírodou.

Ostatní trasy jsou středně náročné. Mezi překážkami jsou kameny, malé vodopády a občas i prudký proud alpské řeky.

Rafting na řece Soča nevyžaduje, abyste přišli s vlastní skupinou. Každý účastník může být zařazen do jiného týmu, což je další výhoda raftingu s agenturou Hydromania. V ceně je zahrnuto vybavení, pojištění, doprava na místo startu kajakářského výletu, příjezd na místo startu a trénink před odjezdem.


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


Slovinsko – zajímavá fakta

Slovinsko je země, která vyčnívá z davu. Není sice tak populární jako Rakousko, Itálie nebo Chorvatsko, se kterými sousedí, ale neustupuje jim. Je to dáno přírodním a historickým bohatstvím země.

Za zmínku stojí, že Slovinsko je extrémně zalesněná země. Lesy tam pokrývají téměř polovinu celkové rozlohy země. Už jen z tohoto důvodu se tam vyplatí jet, pokud očekáváme odpočinek od shonu, velkoměstského hluku a znečištění.

Mezi známými místy nemůže chybět areál skokanských můstků v Planici. Každoročně se koná soutěž, která završí celoroční boj a přiláká do blízkosti skokanského můstku tisíce fanoušků. Může to být zajímavý způsob, jak strávit zimní dovolenou.

Nejvyšším vrcholem Slovinska je Triglav. Nachází se v Julských Alpách na severozápadě země. Tyčí se až přes 2800 metrů nad mořem. V jeho okolí vznikl jediný národní park ve Slovinsku, který je útočištěm alpské přírody.

Pokud jde o hory, více než 90 % území Slovinska leží nad 300 metrů nad mořem, což z něj činí hornatou a hornatou zemi. Do moře má ale přístup od západu, a tak si na své přijdou i milovníci trávení času u vody.

Slovinsko – největší města

Z míst, která stojí za vidění, stojí určitě za zmínku hlavní město – Lublaň. Je to okouzlující město s mnoha památkami a příklady architektury z různých historických období. Mezi nejznámější stavby patří Trojitý most, tržnice a kostel Zvěstování Panny Marie.

Při pohybu po dálnici mezi Itálií a Rakouskem se vyplatí zastavit v Mariboru. Je to druhé největší město Slovinska, okouzlující svou jedinečnou atmosférou. Zahrnuje nejstarší vinnou révu na světě, jejíž stáří se odhaduje na 400 let.

souhrn

Slovinsko je zemí, kterou musíte vidět, abyste mohli naplno zažít jeho historii a klima. Rafting na Soči, návštěva Alp nebo hlavního města jsou jen některé z atrakcí, které zde na vás čekají. Už víte, kam vyrazíte?

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz