Home Bydlení Co dělat na zahradě po zimě

Co dělat na zahradě po zimě

by czeko
0 comment

Zima už pomalu končí a venku nás začínají vítat první jarní paprsky. Máte chuť vyrazit na zahradu a začít ji připravovat pro jarní sazení? Poradíme vám, jak si po zimě užít zahradu a začít s přípravou efektivně.

Úklid zahrady

Pokud u vás již opadl i poslední sníh a další sněhové přeháňky už rozhodně nečekáte, pusťte se do úklidu zahrady. Posbírejte veškeré odpadky, které za zimu na vaši zahradu sfoukal vítr. Zbavte se také starých a rozbitých dekorací nebo částí zahradního nábytku, který zůstal přes zimu venku.

Příprava záhonů

Před samotným sázením je potřeba připravit záhony. Najděte si vhodné místo, kam letos umístíte nejen okrasné rostliny, ale také užitkovou zeleninu. Můžou to být vyvýšené záhony z palet nebo ze dřeva. Skvělým nápadem jsou také jutové pytle nebo barely na sázení.

Posezení na terase

Ještě než začnete chystat zahradu na osadbu, připravte svou terasu k posezení. Možná vás překvapí vysoké teploty a příjemné slunce, tak se nebojte vychutnat si kávu na terase, klidně i na přelomu zimy a jara. Zatopte ve venkovním krbu dřevěnými bukovými briketami a dopřejte si venkovní pohodu i s příjemným a hřejivým teplem. Dřevěné brikety a pelety tak využijete nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Budou vaším stálým společníkem po celý rok.

Čas na rytí

I když už byste se nejraději pustili do rytí, počkejte, až zem rozmrzne a bude možné rýt celou zahradu pohodlně a efektivně. Pokud kopnete do zmrzlé země, můžete zničit nářadí a zlomit například rýč. Na rytí bude ještě dost času na začátku jara.

Plánované rekonstrukce

Po zimě si naplánujte rekonstrukce zahradního domku, terasy nebo třeba příjezdové cesty. Máte čas na to sehnat materiál, ale také pracovníky, kteří se budou na rekonstrukci podílet. Čím dřív, na jaře s rekonstrukcí začnete, tím dřív si budete moct užívat příjemné zážitky s rodinou na nové terase.

První grilování

Naplánujte si první grilování, které si užijete nejen v létě, ale i na jaře. Sáhněte po dřevěných briketách nebo dřevěných peletách, hodící se na grilování i ve venkovním krbu. Užijte si první paprsky jarního slunce a na konci roku můžete s klidným svědomím zjistit, že jste byli mnohem víc venku než jen zavření doma.


Tip redakce: Grilování baví každého, zkuste grilování na dřevěných briketách.


You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz