Home Rady a návody Prodáváte zboží zahraničním zákazníkům? Víme, jak ušetříte

Prodáváte zboží zahraničním zákazníkům? Víme, jak ušetříte

by PH
0 comment

Máte vlastní e-shop, kterému se daří? V tom případě jste pravděpodobně zjistili, že český trh je pro vás příliš malý. Přesně proto jste se rozhodli rozšířit své podnikání i do okolních zemí. Takový krok je sice odvážný a skýtá velký potenciál, ale stejně tak znamená spoustu práce i rizik. Jak si zajistíte levnou, rychlou a spolehlivou logistiku?

Neutrácejte zbytečně

Nejdříve se podíváme na samotnou cenu odeslání zásilek. V tomto ohledu mnoho českých podnikatelů velmi často řeší, jak poslat balík na Slovensko. Ale také se může stát, že přemýšlíte, jak poslat balík do Francie. Zejména zákazníci se sousedního Slovenska jsou častými zákazníky českých e-shopů.

Pokud nevíte, jak velmi snadno zajistit logistiku, potom se určitě podívejte na oblíbenou službu ShipEx, jež zajišťuje přepravu nejen v rámci Evropské unie, ale i celého zbytku světa. Pro tyto účely spolupracuje například s WE|DO, TNT, UPS, FedEx a dalšími známými společnostmi. Ať už si vyberete jakýkoliv druh přepravy, dočkáte se mnohem výhodnějších cen, než kdybyste dané firmy kontaktovali sami.

Zásilka na Slovensko vás vyjde již na ceny od 88 Kč (bez DPH). Odeslat přitom můžete jak malé dopisy, tak i tunové zásilky s materiálem. A třeba v případě již výše zmíněné Francie, začínají ceny zásilek již na 197 Kč (také bez DPH).

Nezapomeňte na fakt, že jako podnikatelé máte automaticky nárok na 5% slevy všech dostupných služeb. Čím více balíků budete pravidelně posílat, tím větší slevy logicky dostanete.

Rychlost je důležitá

Pro vaše zákazníky je důležitá i samotná rychlost, s níž zásilku obdrží. V dnešní době jsou zkrátka všichni zvyklí dostat balík do ruky maximálně do 3–5 pracovních dní. Ani v daném ohledu si společnost ShipEx nevede špatně. Ba právě naopak.

Při objednávání přepravy si budete moci zvolit rovnou ze dvou režimů – odeslat balík expresně (doručení ihned následující pracovní den) a poslat balík klasicky (doručení za 2–5 pracovních dní). Nezáleží přitom na tom, do jaké země se zrovna chystáte odesílat zboží.

Nezapomínejte na záruky

Tím se dostáváme k samotným zárukám. Zmíněná společnost poskytuje pojištění ve výši až 1 500 000 Kč, takže se nemusíte bát ztráty svých peněz. Během celého procesu přepravy přitom budete mít k dispozici online kód pro sledování aktuálního stavu. Stejně tak vám bude kdykoliv k dispozici zákaznická pomoc na telefonu.

A jak vlastně odeslat zásilku? Nejdříve se mrkněte na webové stránky pod vloženými odkazy. Ihned se před vámi objeví jednoduché prostředí, do něhož stačí zadat klasické údaje – adresu, rozměry a hmotnost balíku, preferovanou kurýrní společnost a podobně.

Určitě se však nezapomeňte nejdříve registrovat, případně si domluvit individuální cenové podmínky. Přece jen nechcete zasílat zboží za nevýhodnou cenu, za kterou ho posílají nepodnikatelé.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz