Home Finance Proč se vyplatí hlídat si cenu zlata?

Proč se vyplatí hlídat si cenu zlata?

by PH
0 comment

Do čeho investovat v době krize? Jedním z nejvíce preferovaných investičních nástrojů současné doby je investiční zlato.

Za tento drahý kov hovoří až na drobné výkyvy stabilní cena zlata, která v dlouhodobém horizontu sice výrazně nestoupá, ale ani neklesá. Pokud tedy zlato nakoupíte, rychle ho za stejnou částku, kterou jste za něj zaplatili, i prodáte. Boháče z vás ale ze dne na den neudělá.

Jaká forma?

Nabízejí se zlaté šperky, mince a zlaté slitky. Ty jsou zřejmě pro účely investování díky svému tvaru umožňujícími jejich snadné skladování nejvhodnější. Při jejich nákupu je ale vhodná obezřetnost. Mějte na paměti, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Omezená nabídka a různé ceny

Proto je v České republice na trhu poměrně úzká nabídka zlatých slitků převážně švýcarských rafinérií. O to pestřejší je škála cen, za které můžete identické slitky koupit u různých prodejců. Rozpětí cenových nabídek nejlevnějšího a nejdražšího prodejce přesahuje i 10 procent! Češi tak za zlaté slitky zaplatí mnohem více než Němci nebo Rakušané. Nákup investičního zlata se jim tak může o dost prodražit. Naprosto zbytečně.

Sledovat cenu se vyplatí

Zřejmě vás bude zajímat, zda pro tak extrémní cenové rozdíly existují racionální důvody? Tuto otázku jsme proto položili Pavlovi Trtíkovi z e-shopu zlate-mince.cz, podle něhož slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu. Sledovat cenu zlata na komoditní burze proto podle něj nestačí. Srovnávejte proto i ceny prodejců a nakupujte u takových, kteří jsou levní, na trhu působí již několik let a zlato mají skladem. To se oplatí i při nákupu menších slitků.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz