Home Magazín Informační systém pro mateřské školy nabízí jasný přehled ekonomiky mateřinky

Informační systém pro mateřské školy nabízí jasný přehled ekonomiky mateřinky

by czeko
0 comment

Státní mateřské školy si s ekonomikou provozu nelámou příliš velkou hlavu, protože prakticky všechny si vystačí s daným rozpočtem. Od rodičů tak vybírají pouze relativně malé poplatky za stravné nebo kroužky či jednorázové výlety. Soukromé mateřinky fungují na naprosto odlišném principu, a proto v jejich případě dává smysl investovat do informačního systému pro mateřské školy, díky němuž budete mít dokonalý přehled o ekonomice provozu vaší školky.

Příprava reportů

Informační systém pro mateřské školy je platný hlavně v oblasti přípravy reportů a konkrétních tiskových sestav, které mnohdy obsahují desítky stran. Tyto dokumenty jsou totiž důležité nejenom pro samotný provoz školky, ale kromě toho jsou často vyžadovány při kontrolách. Konkrétně se jedná například o data využitelná pro školky v rámci MŠMT. Díky specializovanému programu už nemusíte trávit čas nudným papírováním, protože důležité dokumenty budou vytvořeny během několika vteřin.

Plánování školních aktivit

Pro děti jsou výlety nebo zajímavé kroužky vždy velmi vzrušující. Abyste však byli schopni naplánovat jejich efektivní fungování s odpovídajícím financováním, je třeba znát přesný počet dětí, které se takové aktivity zúčastní. To je možné díky přehlednému systému omluvenek v informačním systému, kde na jednom místě vidíte všechny omluvenky. Díky tomu můžete dobře plánovat nejenom školní aktivity, ale optimalizujete také náklady za stravné.

Výpočet školného

Nedílnou součástí práce hospodářky v mateřské školce je výpočet školného. Pryč jsou doby, kdy se školné počítalo v excelovských tabulkách, protože nyní jej sám počítá specializovaný program. Systém automaticky generuje faktury a rovnou je exportuje do soukromých profilů jednotlivých rodičů. Program navíc dokáže školné počítat podle konkrétních nastavených parametrů, takže se dokáže snadno přizpůsobit podmínkám každé mateřské školy.

Pořízení specializovaného softwaru se určitě vyplatí. Za nízkou měsíční sazbu najednou získáváte nástroj, který vám ušetří obrovské množství práce, času i nervů.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz