Home Zdraví Jaká je budoucnost tabáku?

Jaká je budoucnost tabáku?

by czeko
0 comment

Budoucnost tabáku, tak jak jsme ho znali dodnes, je nejistá. O tom vypovídá současný trend, kdy se zhruba dvě třetiny kuřáků pokouší se svým zvykem přestat nebo ho alespoň omezit. Nebylo tomu tak ale vždy. Klasiky v minulém století představovaly pro mnohé vyjádření společenského postoje. To už ale pominulo a místo toho se lidé soustředí hlavně na jejich nežádoucí důsledky. Těmi jsou hlavně civilizační choroby jako mrtvice, infarkt nebo samozřejmě karcinogenní onemocnění.

Hoření vs. zahřívání

Potencionální onemocnění jsou silný argument, proč zapalování omezit. Je ovšem nutné si uvědomit, co taková onemocnění způsobuje. Je to především proces hoření, během kterého dochází k uvolňování požadovaného nikotinu, ale zároveň také škodlivých látek. Těmi nejznámějšími jsou:

  1. dehet
  2. oxid uhelnatý.

Současný vývoj však umožnil se s těmito okolnostmi vypořádat. Nabídl elektronická zařízení, která proces hoření nahradila procesem zahřívání. V současnosti tak najdete na trhu například velmi oblíbené Pulze, zařízení na zahřívání tabáku, díky kterému dojde k zahřátí na požadovanou teplotu bez nutnosti zapálení. Navíc jedno nabití vydrží na dvacet použití, proto jej stačí každý večer zapojit na chvíli do zásuvky a bezstarostně zařízení využívat další den. V případě Pulze navíc dochází ke snížení škodlivosti až o 80 %.

Lepší budoucnost pro všechny

Pokud se bavíme o budoucnosti tabáku, tak můžeme s jistotou říct, že zůstane, ale v jiné podobě, než na kterou jsme byli za posledních několik desítek let zvyklí. Díky této formě zmizí řada nepříjemností, jako jsou:

  • žloutnutí zubů a nehtů,
  • zápach oblečení,
  • znečišťování ovzduší,
  • nebo zadýmené místnosti.

Takové alternativy jsou výhrou i pro ty, kteří se nikotinu vyhýbají a stěžovali si především na nepříjemný zápach dýmu a jeho škodlivost. Tito lidé se navíc v blízkosti zapáleného produktu stávají pasivními uživateli. Pakliže jsou dýmu vystaveni delší dobu a opakovaně, mohou se stát dokonce závislými na nikotinu. Nic z toho s moderní alternativnou však nehrozí.

Autor: Elena Gotfried

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz