Home Magazín Kde se vzaly přesýpací hodiny

Kde se vzaly přesýpací hodiny

by czeko
0 comment

Původ přesýpacích hodin je nejasný. Její předchůdkyně klepsydra neboli vodní hodiny existovaly v Babylonu a Egyptě již v 16. století před naším letopočtem. Lidé potřebovali nějak měřit čas.

První potenciální vyobrazení přesýpacích hodin se nachází na sarkofágu datovaném kolem roku 350 n. l., který představuje svatbu Pelea a Thetis, objevenou v Římě v 18. století a studovanou Winckelmannem v 19. století, který si všiml přesýpacích hodin, jež držel v rukou Morfeus.

Přesýpací hodiny se v Evropě poprvé objevily v osmém století a jejich autorem mohl být Luitprand, mnich z katedrály ve francouzském Chartres.

Přesýpací hodiny fungují na stejném principu jako klepsydra. Dvě skleněné baňky nazývané také fiály jsou spojeny úzkým hrdlem tak, aby písek proudil z vrchní baňky do spodní.

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných. Módě, slavných lidech, přírodě, přírodních kamenech, špercích, zajímavostech  a spoustu dalších. Například o tajemství ezoteriky či o čínském horoskopu, který je jiný než náš standardní.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz