Home pro Ženy Šperky a příroda

Šperky a příroda

by czeko
0 comment

Předpokládá se, že nejstarší stopy šperků pocházejí z období rozkvětu civilizací ve Středomoří, což je dnešní Írán, z let 3000-400 před naším letopočtem.

Tehdejší šperky se vyráběly a nosily z nejjednodušších kamenných amuletů a dokonce i pečetí s duchovním významem. Šperky se vyráběly v květinových a hvězdných vzorech, a přestože je nosilo jen několik vyvolených, většina šperků z této doby byla ve skutečnosti obětována bohům.

Šperky se také používaly k oblékání různých soch. Jednou z těchto soch je královská hrobka ve starověkém Sumneru, která pochází z doby 3000 let před naším letopočtem. 

Zdobené sochy byly nalezeny také v mumiích, které byly ověšeny některými z nejpropracovanějších typů šperků, které se v té době vyráběly a nosily. Patří mezi ně náhrdelníky, čelenky, prsteny, náušnice, spony a korunky.

Kromě těchto prvních svědectví a střípků důkazů o zdobení šperky se však zdá, že šperky mohly vzniknout už v době, kdy člověk poprvé chodil po zemi, i když bez propracovaných vzorů a ze zcela přírodních materiálů.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst o supermodelkách jako je Kate Moss nebo jaké informace skrývají znamení zvěrokruhu.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz