Home Magazín Dobrá angličtina je vstupenkou do světa práce i zábavy

Dobrá angličtina je vstupenkou do světa práce i zábavy

by czeko
0 comment

Angličtina je sice až třetím nejrozšířenějším jazykem podle počtu rodilých mluvčích, ale je světovým jazykem, a hlavně nejpoužívanějším. Domluvit se plynule v pracovním a obchodním prostředí by měla být samozřejmost, vyhledávat a číst materiály v angličtině by mělo být povinností pro středoškoláky i vysokoškoláky a domluvit se běžnou angličtinou při cestách do zahraničí by neměl být problém pro všechny ostatní. Jak se však naučit anglicky dobře?

Nebojte se mluvit

„Gramatická cvičení docela zvládám, ale rodilým mluvčím nerozumím a moc toho nenamluvím.“ Věta, kterou slyšíme od studentů angličtiny až příliš často. Už v kurzech angličtiny pro začátečníky je proto nutný důraz na mluvení a aktivní používání jazyka. Ne že by gramatika nebyla důležitá, ale jen aktivním používáním jazyka se naučíte nejvíc.

Je to dáno tím, že při používání cizího jazyka se naučíte v dané řeči myslet, tím se budete neustále zdokonalovat a gramatické jevy si posléze osvojíte např. četbou literatury, poslechem rádia nebo sledováním filmů. Naopak přemýšlením nad určitým gramatickým jevem ztratíte v daném okamžiku odvahu promluvit, protože se budete bát mluvit s chybami, což vás v dalším rozvoji zbytečně zbrzdí.

Nebojte se kurzů, v kolektivu se učí lépe

Samotné vás učení nebaví? Kurzy ve skupinkách jsou velmi efektivní, funguje nejen vzájemná podpora, ale i specifická rivalita. Díky kolektivu je učení angličtiny zábavnější, výhodou je možnost mluvit a angličtinu stále více zdokonalovat i za pomocí zahraničních lektorů. Takové kurzy nabízí např. pražská jazyková škola JS FAN, kde se tempo výuky přizpůsobuje přímo studentům ve skupině, která netvoří více než 8 studentů.

Certifikáty jsou přínosem nejen do životopisu

Rozumíte, mluvíte a neustále se zlepšujete v gramatice? Nejvyšší čas prověřit své znalosti pomocí zkoušek, po jejich absolvování získáte nejen mezinárodně uznávaný certifikát, ale i další motivaci pro studium. A certifikáty nejsou jen pro dospělé. Naopak, jako povzbuzení pro další studium fungují cambridgeské zkoušky Young Learners English pro žáky prvního a druhého stupně, kteří si mohou test vyzkoušet např. po přípravných kurzech Flyers, což bude děti motivovat pro hlubší poznání cizího jazyka. A mít dobrou angličtinu? To je základ a hlavně možnost, jak mít v budoucnu nejen zajímavější práci, ale i život.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz