Domů » Dobrá angličtina je vstupenkou do světa práce i zábavy

Dobrá angličtina je vstupenkou do světa práce i zábavy

by Emma Nová

Angličtina je sice až třetím nejrozšířenějším jazykem podle počtu rodilých mluvčích, ale je světovým jazykem, a hlavně nejpoužívanějším. Domluvit se plynule v pracovním a obchodním prostředí by měla být samozřejmost, vyhledávat a číst materiály v angličtině by mělo být povinností pro středoškoláky i vysokoškoláky a domluvit se běžnou angličtinou při cestách do zahraničí by neměl být problém pro všechny ostatní. Jak se však naučit anglicky dobře?

více v článku...

Nebojte se mluvit

„Gramatická cvičení docela zvládám, ale rodilým mluvčím nerozumím a moc toho nenamluvím.“ Věta, kterou slyšíme od studentů angličtiny až příliš často. Už v kurzech angličtiny pro začátečníky je proto nutný důraz na mluvení a aktivní používání jazyka. Ne že by gramatika nebyla důležitá, ale jen aktivním používáním jazyka se naučíte nejvíc.

Je to dáno tím, že při používání cizího jazyka se naučíte v dané řeči myslet, tím se budete neustále zdokonalovat a gramatické jevy si posléze osvojíte např. četbou literatury, poslechem rádia nebo sledováním filmů. Naopak přemýšlením nad určitým gramatickým jevem ztratíte v daném okamžiku odvahu promluvit, protože se budete bát mluvit s chybami, což vás v dalším rozvoji zbytečně zbrzdí.

Nebojte se kurzů, v kolektivu se učí lépe

Samotné vás učení nebaví? Kurzy ve skupinkách jsou velmi efektivní, funguje nejen vzájemná podpora, ale i specifická rivalita. Díky kolektivu je učení angličtiny zábavnější, výhodou je možnost mluvit a angličtinu stále více zdokonalovat i za pomocí zahraničních lektorů. Takové kurzy nabízí např. pražská jazyková škola JS FAN, kde se tempo výuky přizpůsobuje přímo studentům ve skupině, která netvoří více než 8 studentů.

Certifikáty jsou přínosem nejen do životopisu

Rozumíte, mluvíte a neustále se zlepšujete v gramatice? Nejvyšší čas prověřit své znalosti pomocí zkoušek, po jejich absolvování získáte nejen mezinárodně uznávaný certifikát, ale i další motivaci pro studium. A certifikáty nejsou jen pro dospělé. Naopak, jako povzbuzení pro další studium fungují cambridgeské zkoušky Young Learners English pro žáky prvního a druhého stupně, kteří si mohou test vyzkoušet např. po přípravných kurzech Flyers, což bude děti motivovat pro hlubší poznání cizího jazyka. A mít dobrou angličtinu? To je základ a hlavně možnost, jak mít v budoucnu nejen zajímavější práci, ale i život.

Redakce doporučuje