Home Magazín Otázky, které by vás u pohovoru mohly zaskočit

Otázky, které by vás u pohovoru mohly zaskočit

by czeko
0 comment

Některé otázky pokládané u pracovních pohovorů už jsou tak zažité, že se staly téměř klasikou a setkal se s nimi snad každý. Jiné otázky by vás ale mohly zaskočit. Nebo jste možná zatím na žádném pracovním pohovoru nebyli a hledáte, na jaké otázky se připravit. Ať tak nebo tak, zde máte seznam otázek, které by vás mohly vykolejit. Nyní tedy máte možnost se na ně připravit, abyste na ně při pohovoru mohli odpovědět beze ztráty kytičky, dodává Ludmila Šťastná, personální asistenta společnosti 123jobs media, provozovatele pracovních portálů 123jobs.cz a Abecedaprace.cz.

Nejčastější otázky pokládané u pohovorů

Otázky, které padnou téměř na každém pohovoru, se týkají zejména dané firmy a vaší předešlé pracovní pozice. Co víte o naší společnosti? Co očekáváte od nové práce? Jaké byste si představovali finanční ohodnocení? Jak vypadal váš typický pracovní den na vaší minulé pozici? Co se vám naposledy ve vašem profesním životě podařilo (případně nepodařilo)? Co vás dovedlo k tomu odejít z vašeho minulého zaměstnání? Co vás na vašem oboru baví? Jaké jsou vaše silné a slabé stránky? Proč bychom měli vzít právě vás? Kde se vidíte za 5 let? Projděte si všechny tyto otázky a zkuste si na ně připravit odpověď v pohodlí domova, ať nad nimi nemusíte složitě přemýšlet před personalistou.

Když jde o více než jen odpověď na otázku

Personalisté se při pohovorech často ptají i na otázky, které ukazují na konkrétní chování potenciálního zaměstnance, tedy vás. Proto jsou dané otázky přizpůsobené na míru odvětví a pracovní pozici, kterou bude daný uchazeč vykonávat. Nejčastěji se otázky snaží zjistit vaši schopnost řešení problémů, a jaké dovednosti při takových situacích využíváte. Možná nevědomky tak personalistovi prozradíte, jak zvládáte stresové situace, práci pod tlakem nebo komunikaci v týmu. Můžete se tak setkat s dotazem, jak jste se zachovali, když vám váš kolega nedodal potřebné podklady v termínu nebo jak mezi mnoha pracovními úkoly vybíráte ten, kterému přisoudíte nejvyšší prioritu.  Někdy jsou otázky pokládané u pohovorů na první pohled absurdní, přesto mají za úkol odhalit část vaší osobnosti a styl vašeho myšlení. Sem mohou patřit otázky typu: Kdybyste byli nějakým zvířetem, které by to bylo a proč? Proč jsou poklopy u kanálů většinou kulaté a ne hranaté? Těchto typů otázek je tolik, že se nedají jednoduše obsáhnout a nedá se na ně připravit. Přesto, pokud nějakou z nich u pohovoru obdržíte, zkuste na ni odpovědět co nejupřímněji, tak aby to na vás vrhalo dobré světlo a pokud je to jen trochu možné, neodpovídejte slovem nevím. Mnohem cennější je ukázat personalistovi princip, kterým nad danou otázkou přemýšlíte.

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz