Domů » Ájurvédská masáž jako příležitost sama pro sebe

Ájurvédská masáž jako příležitost sama pro sebe

by Emma Nová

Cítíte se poslední dobou unavená více než dříve? Je čas udělat si čas sama na sebe a dopřát si osvědčenou ájurvédskou masáž. Právě ta www.cordeus.cz/sluzby/pece-o-telo-fyzioterapie/masaze/indicka-ajurvedska-masaz/ je považována za součást hluboce relaxační a energetizující procedury. Současně však představuje také jedinečný relaxační odpočinek. Hned poté se můžete vydat za fyzioterapií Praha 6, kde Vám bude poskytnuta odborná péče v oblasti léčby pohybového aparátu.

Komu je ajurvédská masáž určena?

Vlivem nejrůznějších faktorů je lidské tělo i jeho duše každodenně vystaveno mnoha výstrahám. Může se přitom jednat o civilizační choroby, bolest hlavy, špatnou náladu nebo třeba nechutenství k jídlu. Ájurvédská masáž je jednou z cest, jak se těmto problémům vyhnout. Ájurvédská masáž neboli „Abhyanga“ je považována za jednu ze součástí tradičního očistného, detoxikačního a revitalizujícího programu, kterému se přezdívá „pančkarma“. Masáž je vhodná pro osoby trpící syndromem vyhoření, deprese a psychosomatické problémy. Je doporučována rovněž lidem, které sužují revmatické a artritické problémy. Nápomocná může být také při léčbě alergií a v neposlední řadě posiluje imunitní systém.

Jak probíhá ajurvédská masáž?

Během ajurvédské masáže masérky celé tělo rytmicky masírují za použití velkého množství teplého verbálního oleje. Touto cestou jsou z těla odstraněny škodlivé látky a zároveň dochází k uvolnění zablokovaných míst. Pravidelné ajurvédské masáže mohou vést k odstranění negativních pocitů, jako je úzkost, strach, vyčerpání či další dysbalance. Masírování za pomoci teplého oleje slouží jako prevence pro zvýšení váty. Pomáhá zvyšovat cirkulaci krve v těle a zároveň regulovat krevní oběh. Kombinovat ji můžete s dalšími procedurami nabízenými Centrem trvalého zdraví Cordeus. Vyzkoušejte ji například zkombinovat s očistou organismu nebo hydrocolon terapií.

Redakce doporučuje