Home Finance Nadace Davida Rusňáka sjednotila rozmanité podpůrné aktivity

Nadace Davida Rusňáka sjednotila rozmanité podpůrné aktivity

by czeko
0 comment

Investiční skupina DRFG se již od svého vzniku snaží pomáhat v různých oblastech. Zaměřuje se na podporu sociálních, kulturních i sportovních projektů. Proto se rozhodla tyto rozmanité podpůrné aktivity sjednotit a založila Nadaci DRFG. Jak je vidět, skupině Davida Rusňáka nezáleží pouze na maximálním zisku, cílem je pomáhat v nadačních činnostech i vlastními kompetencemi.

Kde se zrodila myšlenka o nadaci?

Investiční skupina DRFG má dle recenzí velký cit vůči regionu. Již od počátku pomáhala v rozličných oblastech a podporovala mnoho projektů. Na základě toho vznikla, po několika diskuzích Davida Macka a zakladatele DRFG Davida Rusňáka, myšlenka tyto aktivity sjednotit a založit Nadaci DRFG.

Nadace DRFG je založena tak, aby její zástupci měli prakticky volné ruce v tom, koho a jak budou podporovat. Cílem nadace je zejména podpora Festivalu Meeting Brno tak, aby pozitivně ovlivňoval dění na Moravě. Druhým projektem, na který se chce DRFG zaměřit, je podpora finanční gramotnosti mládeže z neúplných rodin nebo dětských domovů. Skupina chce pomáhat nejen finančně, ale také vlastními kompetencemi.

Nadace DRFG chce hlavně přinášet radost, ale její zakladatelé myslí také na mezinárodní ukotvení. Podle Davida Macka by měla být ukotvena v European Venture Philantropy Association, což je sdružení nejprestižnějších nadací velkých společností, jako jsou německé finanční domy, automobilové závody, obchodní řetězce Ikea nebo například lichtenštejnská knížecí banka.

Skládají se i zaměstnanci DRFG

Na konto Nadace DRFG začali spontánně přispívat i někteří zaměstnanci skupiny Davida Rusňáka. Složili se například na nemalý dar pro festival Meeting Brno. Další se podle recenzí plánují přidat. Tento přístup vzbudil velmi pozitivní ohlasy a recenze mezi spolupořadateli.

Investiční skupina DRFG je také významným eminentem dluhopisů. Aktuálně nabízí dluhopisy napříč diverzifikovanými projekty DRFG a dluhopisy Telco, které jsou zaměřeny na investice do telekomunikačních sítí. Ty nabízí zhodnocení od 4,5 % p.a. až 6,5 % p.a. se splatností tří až sedmi let.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz