Neděle, 4 června, 2023
Domů » Zamyšlení nad počasím v kontextu víry

Zamyšlení nad počasím v kontextu víry

by Emma Nová
0 comment

V mnoha raných civilizacích se věřilo, že stávající stav počasí je přímým projevem nálady bohů, kteří mohou trestat vnímané přečiny bouřemi, suchem a záplavami.

Ostatně motiv Boha, který nad hříšnými lidmi vynáší soud a stíhá je pohromami, opisuje dokonce i samotná bible. Podobné zmínky se napříč celým jejím textem objevují dokonce pravidelně.

Snad nejznámějším příkladem budiž potopa světa, kde na příkaz Boha samého zachránil Noe zástupce lidí i zvířat na své arše. Šlo o trest za zkaženost tehdejší civilizace.

A tento názor mnozí zastávají i dnes. Byť se proti tomu naopak další názorové proudy vymezují s tím, že trest v podobě přírodní katastrofy je příliš krutý, naprosto nejednoznačný a nereflektující skutečného viníka.

Má skrze počasí skutečně s lidstvem úmysly všemocná bytost v podobě Boha? Potvrzujeme tak či tak jako ryzí ateisté svou víru v určitou nadpozemskou entitu, když jednoduše říkáme, že nás takto trestá sama příroda? Zveme vás k zamyšlení nejen nad otázkami počasí.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Čím se zabývá astrologie a čím astronomie? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení býka nebo o znamení  zvěrokruhu váhy.

Redakce doporučuje

O nás

LiveMag – Magazin o módě a životním stylu

@ 2008 – 2023; Provozovatelem webu je Ing. Vítězslav Kotík, MBA, U Michelského mlýna 1535, Praha 4, Inzerci na webu zajišťuje Redakce: info@press-media.cz