V mnoha raných civilizacích se věřilo, že stávající stav počasí je přímým projevem nálady bohů, kteří mohou trestat vnímané přečiny bouřemi, suchem a záplavami.
Ostatně motiv Boha, který nad hříšnými lidmi vynáší soud a stíhá je pohromami, opisuje dokonce i samotná bible. Podobné zmínky se napříč celým jejím textem objevují dokonce pravidelně.
Snad nejznámějším příkladem budiž potopa světa, kde na příkaz Boha samého zachránil Noe zástupce lidí i zvířat na své arše. Šlo o trest za zkaženost tehdejší civilizace.
A tento názor mnozí zastávají i dnes. Byť se proti tomu naopak další názorové proudy vymezují s tím, že trest v podobě přírodní katastrofy je příliš krutý, naprosto nejednoznačný a nereflektující skutečného viníka.
Má skrze počasí skutečně s lidstvem úmysly všemocná bytost v podobě Boha? Potvrzujeme tak či tak jako ryzí ateisté svou víru v určitou nadpozemskou entitu, když jednoduše říkáme, že nás takto trestá sama příroda? Zveme vás k zamyšlení nejen nad otázkami počasí.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.
Podívejte se na náš blog. Čím se zabývá astrologie a čím astronomie? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení býka nebo o znamení zvěrokruhu váhy.