Home Magazín Zamyšlení nad počasím v kontextu víry

Zamyšlení nad počasím v kontextu víry

by czeko
0 comment

V mnoha raných civilizacích se věřilo, že stávající stav počasí je přímým projevem nálady bohů, kteří mohou trestat vnímané přečiny bouřemi, suchem a záplavami.

Ostatně motiv Boha, který nad hříšnými lidmi vynáší soud a stíhá je pohromami, opisuje dokonce i samotná bible. Podobné zmínky se napříč celým jejím textem objevují dokonce pravidelně.

Snad nejznámějším příkladem budiž potopa světa, kde na příkaz Boha samého zachránil Noe zástupce lidí i zvířat na své arše. Šlo o trest za zkaženost tehdejší civilizace.

A tento názor mnozí zastávají i dnes. Byť se proti tomu naopak další názorové proudy vymezují s tím, že trest v podobě přírodní katastrofy je příliš krutý, naprosto nejednoznačný a nereflektující skutečného viníka.

Má skrze počasí skutečně s lidstvem úmysly všemocná bytost v podobě Boha? Potvrzujeme tak či tak jako ryzí ateisté svou víru v určitou nadpozemskou entitu, když jednoduše říkáme, že nás takto trestá sama příroda? Zveme vás k zamyšlení nejen nad otázkami počasí.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Čím se zabývá astrologie a čím astronomie? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení býka nebo o znamení  zvěrokruhu váhy.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz