Home Rady a návody Všechno, co byste měli vědět o italském šumivém víně Franciacorta

Všechno, co byste měli vědět o italském šumivém víně Franciacorta

by PH
0 comment

Franciacorta je italské šumivé víno vyráběné metodou classico, tedy klasickou metodou výroby šampaňského. Vyrábí se v Lombardii, a to konkrétně v provincii Brescia, která je vzdálená pouhou hodinu jízdy od Milána. V následujících řádcích se na toto víno zaměříme podrobně, abyste si udělali představu o tom, co vlastně kupujete.

Ochutnali jste už nějaké nejlepší červené víno z Itálie? Potom jste se přesvědčili o tom, že v dané zemi vznikají vskutku lahodná a výtečná vína. Pozadu nejsou ani vína šumivá, přičemž nejznámější je právě Franciacorta.

Oblast Franciacorta

Samotný region zahrnuje 19 obcí a na severu hraničí s jezerem Iseo. Rozprostírá se zde téměř 3 000 hektarů vinic a 116 vinařství, která každoročně vyprodukují přibližně 17,5 milionu lahví šumivého vína.

Vína Franciacorta rozhodně stojí za vyzkoušení

Hlavní odrůdou pro výrobu šumivého vína je Chardonnay spolu s Pinot Noir a Pinot Bianco. Používá se také Erbamat, což je místní odrůda, která dodává vínům kyselost a svěžest. Minimální doba zrání na kvasinkách se pohybuje od 18 měsíců až po několik let.

Šumivá vína jsou klasifikována podle obsahu cukru, přičemž nejběžnější jsou Brut a Extra Brut. Franciacorta Satén je například jemnější, má krémovější perlivost a vyrábí se pouze z bílých hroznů.

Podle druhů se Franciacorta podává jako aperitiv nebo ke všem chodům. Doporučuje se zejména k rybám, ovšem strukturované ročníky, jako je například Reserve Rosé, se hodí i k červenému masu.

VinoDoc je e-shop s italskými víny

Jestliže v tuzemských vodách hledáte specialistu na italská vína, podívejte se do nabídky e-shopu VinoDoc. Všechna vína majitelé pečlivě vybírají z tisíců vzorků, které každoročně ochutnávají na vinařských veletrzích, výstavách a v rámci návštěv samotných vinařství.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz