Home Rady a návody Kdo umí investovat, prožije spokojenější život. Jak začít?

Kdo umí investovat, prožije spokojenější život. Jak začít?

by PH
0 comment

Peníze sice nejsou vše, ale znatelně se podílí na celkové kvalitě našeho života. Přesně proto se o ně musíte poctivě starat. Pokud je totiž necháte ležet na účtu, postupem času vám je sežere nenasytná inflace (stačí si vzpomenout na rok 2022 a 2023). Jak začít s investováním inteligentně a nespálit se?

Jděte na to konzervativně

Rovnou zapomeňte na kdovíjaké zázračné nabídky rychlého zbohatnutí, které se na nás linou ze všech sociálních sítí, neseriózních médií a podobně. Pokud vám někdo slíbí zhodnocení v řádech desítek až stovek procent ročně, jste na nejlepší cestě ztratit těžce vydřené peníze.

Průměrný konzervativní investor si může přijít přibližně na 10–13 procent ročně. To je vcelku snadno dosažitelné, reálné a rozumné zhodnocení. Takový výsledek vám dokonce poskytne celá řada investičních produktů. A co víc, musíte myslet na složené úročení kalkulačka. Z dlouhodobého hlediska totiž výdělky zvyšují celkovou částku, a tím pádem zvyšují i budoucí výdělky.

Zajímavou volbou pro konzervativní jedince jsou například zajištěné úvěry do nemovitostí na populární platformě Bondster. Do ní se stačí registrovat a můžete začít. Jak úvěry fungují a na co si musíte dávat pozor?

Zhodnocení přes 10 % ročně

Představte si situaci, kdy nějaký podnikatel potřebuje peníze například na koupi kancelářských prostor. Takový člověk si proto zažádá o úvěr. Na ten se mu složí tisíce různých investorů po celé České republice. Jak? Použijí platformu Bondster. Právě tam najdete stovky podobných příležitostí, do nichž lze investovat.

Kdyby náhodou přestal podnikatel platit své závazky, prostě se prodá jím zastavená nemovitost a investoři se ze získané částky vyplatí. Díky tomu se nemusíte obávat ztráty finančních prostředků (držte se raději méně rizikovějších nabídek).

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz