Home Bydlení Víte, jak zajistit kvalitní vodu z vlastní studny?

Víte, jak zajistit kvalitní vodu z vlastní studny?

by czeko
0 comment

Především na zahradách a u nějakých domů si nechávají lidé razit vlastní studny, aby nemuseli odebírat drahou vodu z klasického vodního řádu. Voda ze studny ale může obsahovat celou řadu nečistot, které mohou ohrozit jak zdraví, tak i vaše spotřebiče. Dnes vám řekneme, jak zjistit, kdy je potřeba úprava vody ze studny.

Vše začíná u ražby a testování vody

Vše by se mělo odrážet od takových základů, jako je ražba studny po kompletním hydrogeologickém rozboru a před jakýmkoliv užíváním by měla voda nejdříve projít testy na kvalitu a čistotu. Tyto testy si můžete zakoupit, nebo se dá odebraný vzorek testovat ve specializovaných laboratořích, kde dostanete kompletní rozbor, co vám ukáže jednotlivé prvky, konkrétní bakterie ve vodě a spoustu dalších věcí.

Nejčastější příčiny znečištění jsou z okolí

Nejčastějšími příčinami znečištění jsou především blízké okolní zdroje. Může se jednat například o dusičnany, které mohou z různých druhů hnojení a postřiků prosakovat půdou přímo do vaší studny.

Dalším probléme je vysoký obsah železa ve vodě, které tvoří rezavé usazeniny. Problémem ale pochopitelně mohou být i kanalizace a septiky v okolí, takže je velice rozumné zvažovat i strategické umístění budoucí studny.

Jak se chránit proti znečištění studny?

Studna by měla být především pravidelně kontrolovaná a testované vzorky vody byste si měli zakládat. Například seismickou činností, či stářím se mohou ukázat trhliny na dně nebo ve stěnách studny a začnou do ní prosakovat hrubé i jemné nečistoty, které nejdou mnohdy plně odfiltrovat. Komplikací rovněž může být i povrchová voda, která může například po intenzivních deštích stékat do studny a s ní pochopitelně i veškeré bakterie, přes které po své trase tekla.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz