Home Zdraví Vibrátory pro ženy v minulosti a dnes – ušly skutečně dlouhou a zajímavou cestu

Vibrátory pro ženy v minulosti a dnes – ušly skutečně dlouhou a zajímavou cestu

by czeko
0 comment

Vibrátory pro ženy nejsou žádnou novinkou. Nevibrující vibrátory neboli dilda jsou tu s námi totiž už od nepaměti. Vibrátory se dokonce našly i vyobrazené na jeskynních malbách, a to už je skutečně nějaký ten pátek, co říkáte?

Dokážete si představit úplně první vibrátory?

Z doložených historických pramenů je jasné, že už pravěké ženy si tuto dobu uměly hezky zpříjemnit. Stejně tak si uměly dopřát potěšení i staré Řekyně, Číňanky a Egypťanky. Umělé penisy si vyráběly a tvarovaly ze dřeva, mramoru nebo slonoviny, zkrátka ze všeho, co se dalo opracovat a vhodně použít. Místo lubrikačního gelu pak posloužil třeba olivový olej a bylo vystaráno. Ženy si zkrátka vždy uměly poradit.

Vibrátory jako lékařské pomůcky

Hippokrates tvrdil, že ženská hysterie je nebezpečné ženské onemocnění, které pramení z nemoci dělohy. A tak od 15. do 19. století byly vibrátory pro ženy povýšeny na plnohodnotnou lékařskou pomůcku, která se předepisovala ženám hysterkám. 

Pokud se v ordinaci lékaře tehdy objevila žena, která trpěla nespavostí, měla tiky a pobledlé tváře, byla podrážděná a náladová okamžitě jí byla nařízená pravidelná stimulace pohlavního orgánů. Prováděli ji sami lékaři, svými šikovnými prsty a rukama samozřejmě a mohli se doslova přetrhnout, aby všechny nemocné ženy vyléčily. Než přišel pokrok.

První mechanický vibrátor

Namožené ruce a unavené prsty lékařů vysvobodil až převratný vynález – v roce 1869 byl vynalezen první mechanický masážní stroj poháněný párou. Velký byl asi jako stůl a elektřina ho nahradila až za dalších 20 let. Začátek dvacátého století už byl o poznání veselejší. 

Vibrátory se dostaly až do domácností a měly podobu jakéhosi praktického robota, který měl různé nástavce a uměl mixovat, šlehat, a když bylo třeba, dal se využít při intimních chvilkách, protože vibroval. Klasické vibrátory, které už se skutečně podobaly těm dnešním se objevily až v polovině šedesátých let. 

To dnes už si žena může vybrat z různých tvarů, velikostí i barev. Vibrátory s nejrůznějšími funkcemi zaplavily trh a dnes už se ani nikdo nemusí stydět si ho koupit. 

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz