Home Rady a návody Proč investovat své finance zrovna do zlata?

Proč investovat své finance zrovna do zlata?

by PH
0 comment

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Ideální obrana před inflací

Na zlatě se samozřejmě dá i docela dobře zbohatnout, avšak většina investorů si ho oblíbila hlavně proto, že dokáže jejich majetek ochránit před inflací. Hodnota žlutého kovu totiž pořád stoupá a nepředpokládá se, že by tomu mělo být v budoucnosti jinak.

Nákup zlata se tedy jeví jako docela logický krok, nicméně je potřeba vědět, co přesně koupit. Odborníci varují hlavně před nákupem virtuálního zlata, jenž nemusí být vždy kryté zlatem fyzickým. Dokonce není moudré ani nakupování akcií zlatých dolů. Ty už totiž nevynášejí tak jako v minulosti, a navíc je valná část z nich už vytěžená.

Ideálním zlatem z pohledu investora jsou hlavně slitky a speciální investiční mince. Obojí je u nás k dostání. Mince se v Česku dokonce i vyrábí. O slitcích se toto říci nedá, ty jsou importem ze Švýcarska.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz