Home Rady a návody V truhlářské dílně potřebujete i kvalitní nářadí

V truhlářské dílně potřebujete i kvalitní nářadí

by PH
0 comment

V truhlářském řemesle hrají klíčovou roli nejen šikovnost a kvalitní materiál, ale především výběr správného nářadí. Základní sadu nástrojů, ve které jsou vrtačky, kladivo či šroubováky, je nezbytné doplnit o specifické přístroje a nástroje, které přesahují možnosti běžného dláta a hoblíku.

Každý řemeslník si musí vybudovat dílnu s odpovídajícím nářadím. Samozřejmě záleží na oboru činnosti. Co je tedy nezbytné pro truhlářskou dílnu?

Pracovní stůl je alfou a omegou

Velice důležitým pomocníkem v truhlářství je pracovní stůl, který vydrží těžkou zátěž a je vybaven užitečnými prvky, jako jsou svěrky či šuplíky na nástroje. Dalším nepostradatelným vybavením je soustruh na dřevo. Co ještě se vám však bude hodit? Vrtáky do dřeva? Pila? Bruska?

Pila

Sortiment s pilami je rozmanitý, takže můžete sáhnout po stolní kotoučové, ale i ruční okružní. Samozřejmě by vám neměla chybět ani pokosová pila. Každá varianta má specifické využití, a tak záleží i na tom, jakým konkrétním činnostem se věnujete.

Fréza

V truhlářství často dochází také k frézování, přičemž s frézou vytvoříte dekorativní prvky, profily a výřezy.

Bruska

Broušení je dokončovací práce, k čemuž jsou určeny pásové brusky. Připravte si však vhodné brusivo pro různé typy povrchových úprav.

Ruční nářadí

Sice elektrické a aku nástroje hrají v moderní truhlářské dílně důležitou roli, nicméně řemeslníci nedají dopustit ani na ruční nářadí, jako jsou hoblíky a dláty pro jemné práce a dokončovací detaily.

Organizace a údržba dílny

Jestliže se chcete v dílně cítit příjemně, a přitom i bezpečně, tak nepodceňujte samotnou organizaci a údržbu prostoru. Investujte do uzavíratelných skříní, regálů a organizérů.

Pokud hledáte internetový obchod, odkud si objednáte sady vrtáků a také ruční nástroje, podívejte se do sortimentu na stránce Simek.eu.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz