Home Bydlení Pokojovky jako mistryně bytového designu

Pokojovky jako mistryně bytového designu

by czeko
0 comment

Pronajímat si služby bytového designéra se může jevit jako zbytečné, pokud do hry vstoupí pokojové rostliny. Ty totiž umí s prostorem doslova kouzlit. A to včetně dřevostaveb, které se sice jeví od pohledu jako naprosto dokonalé, ale s pokojovými rostlinami dostanou ten pravý šmrnc a styl. Jaké konkrétní druhy rostlin umí z bytového prostoru nebo místností rodinného domu udělat tak nádherné místo k životu?

Tchynin jazyk si najde své působiště kdekoliv

Dřevostavby bývají zpravidla hezké, prosvětlené a příjemné. Tedy pokud jsou postaveny na správném místě. Jestliže je váš interiér spíše situován na světové strany, které nejsou zrovna zahaleny sluníčkem, doporučujeme zakomponovat do interiéru tchynin jazyk. V současné době se jedná o pokojovku doporučovanou hlavně začínajícím pěstitelům, protože ke svému spokojenému životu nepotřebuje prakticky nic. Jen tedy občas to zalití.

Tchynin jazyk se dnes dá sehnat v neuvěřitelných sedmdesáti provedeních. V dužině listů se nachází antiseptické látky, které se podobají těm nacházejícím se třeba v aloe vera. Jen tyto jsou mírně toxické, pokud je požije domácí mazlíček.

Monstera vás vezme do své náruče

Jestliže prahnete po pokojové rostlině, která je tak obrovská a velká, že vás do své náruče doslova zahalí, pak byste měli sáhnout po monsteře. Ne nadarmo ji označujeme za královnu pokojových rostlin.

V posledních letech se těší velké oblibě, a to nejen z toho důvodu, že se bude vyjímat prakticky v jakémkoli interiéru. Je nesmírně fotogenická, roste prakticky svépomocí, aniž byste ji zalévali v pravidelných intervalech nebo jí dopřávali pravidelnou porci slunečních paprsků.

Fíkusy pro majestátní vzhled

Je vaše domácnost zařízení spíše do luxusního stylu? Majestátní vzhled jednoznačně podtrhne fíkus, ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh této pokojové rostliny. Roste hezky do výšky, proto se postará o nudné a zatím prázdné kouty pracovny nebo obývacího pokoje.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz