Home Cestování Madeira: květinový ostrov pro každého… kromě Messiho

Madeira: květinový ostrov pro každého… kromě Messiho

by czeko
0 comment

Pokud toužíte po panenské přírodě, zavítáte do takových destinací, jako je Černá hora, Rumunsko nebo Gruzie. Toužíte-li ale po dovolené u moře, zavítejte raději na Madeiru. Tento ostrov v Atlantském oceánu je proslulý svými nádhernými plážemi, na kterých si zaručeně odpočinete a zaženete stres. Madeira je nazývána „květinový ostrov“ nebo také „Havaj Evropy“. Pojďme se podívat na to, co všechno tento ostrov nabízí.

Aktivní dovolená

Navštívit tento ostrov jednou za život nestačí. Madeira je místo, kam se budete chtít vracet. Kromě válení na pláži ale můžete zvolit celou spoustu jiných aktivit. Uprostřed ostrova se nachází pohoří, které je protkané desítkami turistických tras rozdělených podle obtížnosti. Na své si tak přijdou milovníci náročných tras i rodiny s dětmi. Obdivovat můžete lávová jezera a exotickou přírodu. K dispozici je celá spousta vodních sportů, včetně potápění.

Pozor na Messiho

Místní milují jednoho fotbalistu, kvůli kterému doslova nenávidí druhého fotbalistu – Messiho. Ano, uhodli jste, modlou Maderčanů je Cristiano Ronaldo, který pro zemi udělal spoustu dobrého. Po něm se jmenuje také ostrovní letiště a dokonce zde najdete muzeum zasvěcené Ronaldovi. Raději se zdržte negativních poznámek na adresu tohoto talentovaného fotbalisty, mohli byste se dostat do vážné roztržky s místními. A vychvalovat Messiho se také příliš nevyplácí.

Víno na Madeiře

Možná se vám poštěstilo, a i v obchodech u nás jste narazili na víno z Madeiry. Tradice vinařství zde sahá do 15. století. Pokud máte tento nápoj rádi, rozhodně doporučujeme ochutnat místní nabídku. Od českých vín se může odlišovat tím, že je lehčí. Není divu, všichni víme, jaké účinky má pití alkoholu na sluníčku. A tak si i vy můžete dopřát sklenici lehkého vína nejenom při západu slunce. Při přípravě madeirského vína dochází k procesu, při němž víno zraje na slunci.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz