Home Magazín Jakou barvu ubrusu volit pro váš večírek?

Jakou barvu ubrusu volit pro váš večírek?

by czeko
0 comment

Chystáte se uspořádat oslavu výročí, narozeniny nebo jen večírek, na kterém jednoduše chcete mít všechny své přátele? Potřebovat budete spoustu nezbytností, mezi nimi i ubrus. Jakou barvu volit?

Jak dobře připravit zázemí pro večírek

Příprava na jakoukoli akci obnáší jednak výběr kvalitního stanu. Rozhodně se neváhejte rozhlédnout v segmentu profi party stanů, které nabídnou dostatečnou odolnost.

Protože musíte počítat i s tím, že se i zdánlivě naprosto ideální slunečný den, který slibuje předpověď počasí, trochu pokazí, zkontrolujte raději dvakrát i kotvení stanu. Kromě klasických hřebů se používá i závaží na stan.

Hostům je potřeba nachystat i posezení a myslet na to, jakou formou vyřešíte občerstvení. Zvolíte catering nebo si budete sami grilovat, případně máte k dispozici dokonce plnohodnotnou venkovní kuchyni?

Možná se vám to bude v souvislosti s představou vydatně propečeného steaku zdát spíše jako zbytečnost, ale podcenit byste neměli ani volbu ubrusu. Dokáže totiž vkusně posezení doplnit a rozhodně celkovou úroveň stolování pozvedne. Vzhledem k odolným materiálům se nějaké té skvrny obávat určitě nemusíte.

Jak na barevnost v párty stanu

Barva ubrusu by měla ladit s barvou stanu, nábytku, dekorací a dalších doplňků. Také by také měla odpovídat tématu, stylu a náladě vaší akce. 

Nejjednodušší je tak určitě použít coby základní prvek bílý stan. Vzhledem k tomu, že se nebude jednat o stan pracovní, zkuste u příležitosti večírku pro jednou přehlédnout i to, že se světlé tóny mnohem více špiní. Tento odstín je dostatečně neutrální a dobře k němu ladí jakákoli barva. Vytvoříte si tak doslova prázdné malířské „plátno“, jemuž můžete nejen s pomocí textilií, ale třeba i květinové výzdoby a dalších prvků vtisknout jakoukoli náladu.

Jak poznat, jestli spolu dané barvy ladí? Kdo nemá „oko“, může se spolehnout na barevný kruh. Barvy, které k sobě harmonicky pasují, najdete tak, že si uvnitř kruhu pomyslně narýsujete rovnostranný trojúhelník. Vkusné a jemné jsou třeba pastelové odstíny fialové, oranžové a zelené.

Naopak proti sobě leží barvy kontrastní. Kontrasty jsou z designérského hlediska mnohem náročnější „disciplína“. Vytvářejí výraznější a expresivnější dojem. Ne vždy je proto vhodné je použít, často je dobré je poněkud omezit a nechat je vyznívat jen na menší ploše, abychom se stále v daném prostoru cítili příjemně.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz