Home Bydlení Pojištění ku prospěchu vaší domácnosti

Pojištění ku prospěchu vaší domácnosti

by Emma Nová

Žijeme v moderní době, které se z hlediska úrovně služeb a technologií nemohou předchozí časy rovnat. Samozřejmě je ovšem nutné střízlivě prohlásit, že ne všechny skutečnosti ovlivňující život se dočkaly zlepšení. Vrásky na čele přidělávají především přísnější podmínky bankovních společností z hlediska žádání o hypotéky, ale také bezpečnostní rizika číhající na každém kroku. Pokud chcete svou domácnost a rodinu efektivně ochránit, určitě zvažte některá pojištění, které vám v následujících řádcích představíme.

Pojištění majetku jako ochrana před fatálními škodami

Přírodní katastrofy, zkraty v elektromotorech, zloději, vandalové, rozbitá potrubí ani divá zvěř se bohužel neptají, kdy se mohou přihlásit o slovo. Ve všech těchto případech se škody způsobené na vaší domácnosti mohou vyhoupnout do závratných výšin a pokud vám nikdo nebude krýt záda, se vzniklými náklady si bohužel musíte poradit sami. Pojištění majetku a odpovědnosti samozřejmě nefunguje jako ochrana vůči škodám jako takovým. Postará se o své klienty v otázkách výdajů na sjednání nápravy.

Nechceme přivolávat neštěstí, nicméně faktem zůstává, že problémy přicházející ve chvílích, kdy jsme na ně nejméně připraveni. To se vám s pojištěním nemůže stát.

Pojištění proti blbosti platí po celém světě

Pojištění majetku je poměrně tradičním finančním produktem, takže jeho specifika nebudeme nijak detailněji rozebírat. Zastavíme se ovšem u pojištění proti blbosti, které ještě stále mnoha občanům naší země vůbec nic neříká. Uveďme si proto konkrétní příklad, kdy jeho přítomnost oceníte. Před odchodem do práce si v koupelně umyjete ruce a zapomenete vypnout kohoutek. Po návratu domů zjistíte, že došlo k vytopení celé místnosti a také sousedů po vámi.

Díky pojištění odpovědnosti, které kryje škody způsobené běžnou občanskou činností, si s uhrazením nákladů nemusíte lámat hlavu. Jeden produkt navíc stačí pro všechny členy vaší domácnosti včetně zvířat a platí celosvětově. Rozdíly se vyskytují pouze z hlediska pojistných limitů, které si každý nastaví dle vlastní potřeby.

Redakce doporučuje