Home Zdraví Na co si musí workoholici dát pozor?

Na co si musí workoholici dát pozor?

by czeko
0 comment

Workoholici mají tendenci se neustále něčím zaměstnávat. Nerozlišují mezi svým pracovním a osobním životem a často dokonce pracují, aby odvedli své myšlenky od vlastních problémů. Někdy až natolik, že svůj osobní život naprosto zanedbávají a věnují se jen a pouze práci. Málokterý workoholik si však přizná, že se ho tato problematika týká. Snaží se si své chování ospravedlnit tím, že jsou bez něj v práci zoufalí a jen on dokáže všechny dané problémy vyřešit. Nebo že pracuje nyní hodně proto, aby byl v předstihu před ostatními a neměl potom takovou honičku. Ale workoholismus může být i nebezpečný. Pokud k němu máte sklony, je několik věcí, které by vám mohly pomoci. A to i při práci z domova.

Proč se někdo stává workoholikem?

Je hned několik důvodů, proč se člověk může stát workoholikem. Jedním z nich je třeba skutečnost, že byl v minulosti donucen nějakými událostmi na sebe převzít zodpovědnost už v mladém věku. Nebo vyrůstal v rodině, kde se oceňovalo na základě toho, čeho člověk dosáhl. Není však pravidlem, že by se workoholismus odvíjel od zážitků z dětství, někdy se může projevit až v pozdějším životě.

Jak se s tím vypořádat?

Vytvořte si prostor, který bude striktně určen jen pro práci. Pokud se vám nepodaří si vyhradit samostatný pokoj pro pracovnu, využijte alespoň roh místnosti s pracovním stolem. Nebo alespoň trochu změňte okolní prostředí ve chvíli, kdy se budete věnovat práci – třeba si zkuste na stůl postavit květinu nebo něco podobného. To vám pomůže lépe přepínat mezi časem na práci a časem na odpočinek. Vytvořte si rozvrh, který vám bude časově vyhovovat. Pokud je to možné, sestavte si ho den dopředu, a v čase, kdy zrovna nepracujete. Budete tak mít vodítko, čemu se kdy věnovat. Je v pořádku, když se vám nepovede splnit vše, co jste měli naplánované. Někdy se to prostě stává. Ne vždy je nutné veškerou práci dokončit, a někdy to dokonce ani nejde. Trénujte svou schopnost odejít na chvíli od nedokončených věcí. Můžete se k nim vrátit a dodělat je zase další den, nebo až budou znovu na vašem rozvrhu. A když splníte vše, co jste si pro daný den naplánovali a co jste potřebovali splnit, prostě odejděte. Opusťte svou pracovní zónu, pusťte se do nějaké činnosti, která vás baví. Nebo se jděte na chvíli projít či si zacvičit. Zajímavé pracovní nabídky, které Vám ponechají čas na rodinu, a záliby můžete najít také v Ostravě.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz