Home Magazín 5 tipů, jak zvolit správné téma bakalářské práce

5 tipů, jak zvolit správné téma bakalářské práce

by czeko
0 comment

Čeká vás psaní bakalářské práce? Pokud si nevíte rady s volbou tématu vaší bakalářky, tento článek vám přinese několik užitečných tipů.

1.   Prohlédněte si vypsaná témata

Asi nejjednodušší volbou je prohlédnout si již vypsaná témata bakalářských prací. Pokud naleznete vypsaná hotová témata bakalářských prací, pak už si stačí jen vybrat podle toho, co vás zajímá a naplňuje.

2.   Bude vás to bavit?

Vždy přemýšlejte nad tím, zda vás dané téma zajímá a zda vás bude bavit jej zpracovávat. Pokud o daném tématu mnoho nevíte, můžete mít pocit, že je to téma pro vás jako na míru. Když se ale pustíte do psaní, můžete zjistit že se ošklivě pletete. Vždy si tedy téma nejprve důkladně nastudujte, než se dovypracování bakalářské práce finálně pustíte.

3.   Souvislost s oborem

Pokud se rozhodnete vymyslet vlastní téma bakalářské práce, mějte na paměti, že by téma mělo vždy souviset se studovaným oborem. S tím souvisí i to, že by práce měla být přínosná, měla by přinášet něco nového a obor obohatit. Dále je vhodné zmínit, kým by mohla být práce prakticky využita. Prací se také v budoucnu můžete prezentovat a v případě že bude kvalitní, použít i ji při ucházení se o zaměstnání.

4.   Rozsah a hloubka tématu

Dobře zvažte rozsah i hloubku tématu. Bakalářská práce by měla mít kolem 40 normostran, není tak obsáhlá, jako práce diplomová. Také by měla mít určitou hloubku a nemá jít pouze po povrchu. Kombinace těchto dvou faktorů bývá často komplikovaná, je ovšem nutné je oba dodržovat. Vypracování bakalářské práce musí být poměrně stručné, ale jasně k tématu.

5.   Dostatek zdrojů je základ

Při psaní neexistuje horší situace, než když vám dojdou zdroje. Ještě než se samotným psaním začnete, dejte dohromady všechno co se dá. Pátrejte na internetu, v knihovnách i databázích a na jednu hromadu položte veškeré dostupné zdroje informací. Pokud jich bude dostatek, práce půjde dobře od ruky.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz