Home Finance Když objekt nesplňuje protipožární normy, je to průšvih. Řešením je rekonstrukce EPS

Když objekt nesplňuje protipožární normy, je to průšvih. Řešením je rekonstrukce EPS

by Emma Nová

Bezpečí je v každé stavbě nesmírně důležité a jednou z hrozeb, které se nikdy nesmějí podceňovat, je riziko požáru. V každé budově je tak třeba myslet na spolehlivou a funkční požární signalizaci, která zajistí, že pokud by došlo k požáru, ihned o něm budou všichni informováni. Elektronická požární signalizace patří mezi zařízení, která mohou dobře sloužit mnoho let, ale ani ona se nevyhne modernizaci a je nutné ji udržovat v takovém stavu, aby splňovala všechny předpisy a požadavky.

Proč je u požárních signalizací nutné řešit jejich rekonstrukci?

Stejně jako u mnoha jiných věcí, i u požární signalizace vlivem času dojde k tomu, že začne zastarávat a nesplňuje všechny požadavky. Rekonstrukce požárních systémů EPS bývá nutná nejen proto, aby zařízení správně fungovalo, ale roli zde hrají i zákony – k výměně je tak někdy nutné přistoupit i z legislativních důvodů. Dalším aspektem je pak finanční otázka – pokud vlastník budovy nenechá provést rekonstrukci požární signalizace včas, může se stát, že jednoho dne už bude pozdě a bude se muset udělat kompletní obměna zařízení v celém objektu. To pak samozřejmě přináší mnohem vyšší náklady a výměna EPS přijde majitele na zbytečně vysokou částku.

Dobré je provádět modernizaci elektronické požární signalizace průběžně, což se vyplatí po všech stránkách. Rekonstrukce má smysl také v situacích, kdy dochází v objektu k větším změnám – např. k jeho rozšíření, přístavbě či dostavbě nebo modernizaci. Dobře provedená rekonstrukce požární signalizace navíc přináší i řadu dalších výhod, jako je třeba jednodušší obsluha celého zařízení, nové funkce, přístup pomocí aplikací z mobilního telefonu a další možnosti.

Elektronická požární signalizace Lites – ideální řešení pro rekonstrukci

Potřebujete-li provést rekonstrukci vašeho elektronického požárního zabezpečení, rozhodně se vám vyplatí vsadit na EPS od české společnosti Lites. Tato firma je jediným tuzemským výrobcem elektronické požární signalizace a v jejích výrobních střediscích probíhá kompletně celá výroba EPS, od jednotlivých součástí až po finální kompletaci. Firma Lites navíc spolupracuje pouze s důkladně prověřenými a spolehlivými dodavateli součástek, takže je u jejích produktů zaručena 100% kvalita, dlouhá životnost a spolehlivost.

Dalším plusem elektronické požární signalizace Lites je její výhodná cena – ta souvisí se dvěma faktory. Jednak nabízí Lites levnější komponenty než její konkurence (při zachování shodné kvality všech výrobků), druhou předností je pak možnost ponechat při rekonstrukci původní kabeláž. S EPS od společnosti Lites vás tak rekonstrukce požární signalizace vyjde mnohem levněji, přitom ale bude sestavená z nejkvalitnějších komponentů.

Pokud se vás tento problém týká a měli byste zájem o výše zmíněnou moderní elektronickou požární signalizaci Lites, doporučujeme využít služeb společnosti Top Security, která tuto EPS dodává a instaluje – výhodou je nejen vysoká profesionalita všech pracovníků firmy, ale také to, že v Top Security vám pomohou i s projektovou dokumentací.

 

Mohlo by vás zajímat:

V jakých bezpečnostních technologiích je budoucnost?

Fyzická ostraha objektů je čím dál více vyhledávanou službou, a nejen ve velkých městech

Služby bezpečnostních agentur jsou stále vyhledávanější, aneb když zámek nestačí

Redakce doporučuje