Home Finance Když objekt nesplňuje protipožární normy, je to průšvih. Řešením je rekonstrukce EPS

Když objekt nesplňuje protipožární normy, je to průšvih. Řešením je rekonstrukce EPS

by czeko
0 comment

Bezpečí je v každé stavbě nesmírně důležité a jednou z hrozeb, které se nikdy nesmějí podceňovat, je riziko požáru. V každé budově je tak třeba myslet na spolehlivou a funkční požární signalizaci, která zajistí, že pokud by došlo k požáru, ihned o něm budou všichni informováni. Elektronická požární signalizace patří mezi zařízení, která mohou dobře sloužit mnoho let, ale ani ona se nevyhne modernizaci a je nutné ji udržovat v takovém stavu, aby splňovala všechny předpisy a požadavky.

Proč je u požárních signalizací nutné řešit jejich rekonstrukci?

Stejně jako u mnoha jiných věcí, i u požární signalizace vlivem času dojde k tomu, že začne zastarávat a nesplňuje všechny požadavky. Rekonstrukce požárních systémů EPS bývá nutná nejen proto, aby zařízení správně fungovalo, ale roli zde hrají i zákony – k výměně je tak někdy nutné přistoupit i z legislativních důvodů. Dalším aspektem je pak finanční otázka – pokud vlastník budovy nenechá provést rekonstrukci požární signalizace včas, může se stát, že jednoho dne už bude pozdě a bude se muset udělat kompletní obměna zařízení v celém objektu. To pak samozřejmě přináší mnohem vyšší náklady a výměna EPS přijde majitele na zbytečně vysokou částku.

Dobré je provádět modernizaci elektronické požární signalizace průběžně, což se vyplatí po všech stránkách. Rekonstrukce má smysl také v situacích, kdy dochází v objektu k větším změnám – např. k jeho rozšíření, přístavbě či dostavbě nebo modernizaci. Dobře provedená rekonstrukce požární signalizace navíc přináší i řadu dalších výhod, jako je třeba jednodušší obsluha celého zařízení, nové funkce, přístup pomocí aplikací z mobilního telefonu a další možnosti.

Elektronická požární signalizace Lites – ideální řešení pro rekonstrukci

Potřebujete-li provést rekonstrukci vašeho elektronického požárního zabezpečení, rozhodně se vám vyplatí vsadit na EPS od české společnosti Lites. Tato firma je jediným tuzemským výrobcem elektronické požární signalizace a v jejích výrobních střediscích probíhá kompletně celá výroba EPS, od jednotlivých součástí až po finální kompletaci. Firma Lites navíc spolupracuje pouze s důkladně prověřenými a spolehlivými dodavateli součástek, takže je u jejích produktů zaručena 100% kvalita, dlouhá životnost a spolehlivost.

Dalším plusem elektronické požární signalizace Lites je její výhodná cena – ta souvisí se dvěma faktory. Jednak nabízí Lites levnější komponenty než její konkurence (při zachování shodné kvality všech výrobků), druhou předností je pak možnost ponechat při rekonstrukci původní kabeláž. S EPS od společnosti Lites vás tak rekonstrukce požární signalizace vyjde mnohem levněji, přitom ale bude sestavená z nejkvalitnějších komponentů.

Pokud se vás tento problém týká a měli byste zájem o výše zmíněnou moderní elektronickou požární signalizaci Lites, doporučujeme využít služeb společnosti Top Security, která tuto EPS dodává a instaluje – výhodou je nejen vysoká profesionalita všech pracovníků firmy, ale také to, že v Top Security vám pomohou i s projektovou dokumentací.

 

Mohlo by vás zajímat:

V jakých bezpečnostních technologiích je budoucnost?

Fyzická ostraha objektů je čím dál více vyhledávanou službou, a nejen ve velkých městech

Služby bezpečnostních agentur jsou stále vyhledávanější, aneb když zámek nestačí

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz