Neděle, 4 června, 2023
Domů » Jak správně pečovat o koženou sedací soupravu?

Jak správně pečovat o koženou sedací soupravu?

by Emma Nová
0 comment

Sedací soupravy, které jsou nejčastěji tvořené pohovkou a jedním či dvěma křesly, jsou dominantou každého obývacího pokoje. I vy jistě máte ve svém obýváku pohovku či křesla, na která usedáte, když se díváte na oblíbený televizní pořad nebo když s rodinou slavíte něčí narozeniny. Pokud patříte k lidem, kteří na otázku odpověděli kladně, nabízí se otázka, jakou sedací soupravu v obývacím pokoji konkrétně máte. Dnes existují čalouněné sedací soupravy nebo třeba kožené sedací soupravy, které jsou sice elegantnější, leč daleko dražší. V případě, že jste milovníkem luxusu a máte ve svém obýváku právě koženou sedací soupravu, prozradíme vám, jak se o ni starat. 

Každý člověk totiž ví, že kůže je poměrně živý materiál, o který se musíte správně starat. Pokud se nebudete o kůži starat, může rázem popraskat a je po krásné sedací soupravě. Aby vám vydržela co nejdéle, držte se našich jednoduchých rad a tipů, díky kterým na koženou sedací soupravu budete usedat dlouhá léta. 

Tipy, jak pečovat o koženou soupravu

  • Neumísťujte ji hned vedle radiátoru či topení. Kožené výrobky by neměly být v blízkosti tepla. Ideální stanoviště je alespoň čtyřicet centimetrů od zdroje tepla i světla.
  • O koženou sedací soupravu se starejte tak, že ji minimálně dvakrát do měsíce budete krémovat a luxovat, případně čistit vlhčeným hadříkem. 
  • Při čištění používejte jen prostředky, které jsou k čištění kožené sedací soupravy určeny. Nepoužívejte chemické agresivní přípravky, které mohou kůži viditelně a nenávratně poškodit. 
  • Při krémování dbejte hlavně na záhyby, které se většinou odfláknou. Právě ty však mají tendenci nejčastěji praskat, proto si s krémováním dejte práci. 

Pokud se budete dostatečně dobře starat o koženou soupravu, nejen, že vám vydrží dlouhá léta, ale také neztratí svou hebkost, lesk ani svou barvu.

Redakce doporučuje

Leave a Comment

O nás

LiveMag – Magazin o módě a životním stylu

@ 2008 – 2023; Provozovatelem webu je Ing. Vítězslav Kotík, MBA, U Michelského mlýna 1535, Praha 4, Inzerci na webu zajišťuje Redakce: info@press-media.cz