Home pro Ženy Jak se připravit na těhotenství, aby se obešlo bez zbytečných problémů?

Jak se připravit na těhotenství, aby se obešlo bez zbytečných problémů?

by czeko
0 comment

Většina žen se na těhotenství těší, ale současně na něj pohlíží jako na velmi křehké a náročné období, během kterého si musí dávat pozor na spoustu věcí. Největšímu stresu pak propadají prvorodičky. Ty totiž vůbec netuší, do čeho jdou. Pokud je to i váš případ a nechcete, aby se v následujících devíti měsících cokoliv „zvrtlo“, dodržujte následující pravidla. Stoprocentně hladký průběh sice nezajistí, ale výrazně sníží potenciální rizika.

Přichystejte své tělo na velké změny

Chcete-li, aby se týdny těhotenství (více se o nich dozvíte zde) nesly v co největším poklidu, pusťte se v dostatečném předstihu do detoxikace. Nahromaděné toxiny mají negativní vliv na vaše celkové zdraví a současně mohou ohrozit vývoj plodu. Kromě toho snižují i plodnost, což je další pádný důvod k tomu, abyste absolvovala alespoň základní detoxikační kúru.

V prvé řadě omezte konzumaci alkoholu – a pokud kouříte, ihned se svého zlozvyku zbavte. Těhotné kuřačky čelí vyššímu riziku potratu a nedostatečnému vývoji dítěte. Vždy, když si během těhotenství zapálíte cigaretu, budete obsah cigaretového kouře skrze placentu sdílet i s miminkem.

Přenastavte si jídelníček

Jak by mělo vypadat vaše před-těhotenské a těhotenské menu? Zaměřte se na potraviny bohaté na vitamíny a důležité stopové prvky. Na seznamu hlavních minerálů, které jsou významné pro správné fungování těla (nejen) během těhotenství, najdete vápník, hořčík, chlorid, fosfor, draslík, sodík a síru.

A nepodceňujte ani příjem kyseliny listové. Suplementaci zvyšte na cca 800 mikrogramů již tři měsíce před plánovaným početím a pokračujte v ní i během prvního trimestru. Poté dávku snižte na klasických 400 mikrokgramů.

Co dodat závěrem? Kromě detoxikace a úpravy jídelníčku si průběžně hlídejte váhu a udržujte se v dobré fyzické kondici. Těhotenství bude přeci jen o něco náročnější než život bez rostoucího bříška. Díky posílenému svalstvu se budete cítit mnohem lépe.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz