Home Magazín Čínský výrobce chytrých telefonů může již příští rok nastavit nový standard u kamerových modulů dostupných pro střední třídu telefonů

Čínský výrobce chytrých telefonů může již příští rok nastavit nový standard u kamerových modulů dostupných pro střední třídu telefonů

by czeko
0 comment

Smartfony se každou chvílí posouvají dopředu. Můžeme to vidět ve více oblastech. Ať už si povídáme o zvyšování obnovovací frekvence pro displeje, vyšších rychlostech pro nabíjení nebo o lepších snímačích kamer, stále se něco zlepšuje. Je t neustálý proces přičemž rok co rok, výrobci posouvají hranice. Také třeba říct, že rok staré technologie, které byly dlouho pro většinu nedostupymi, jsou dnes i ve chytrých telefonech střední třídy.

Průkopníkem v posouvání hranic u chytrých telefonů je čínské Xiaomi, které nám přináší mnoho novinek i do levnějších zařízení. Dobrým příkladem může být Redmi Note 11 Pro+, cenově dostupný chytrý telefon se 120W rychlým nabíjením. Změny nás budou čekat i v průběhu příštího roku. Portál Vosveteit přináší novinky ohledně připravovaném nasazování 200mpx snímačů kamer, které byly představeny v průběhu letošního roku. Co víme o těchto změnách, půjde o revoluci v oblasti chytrých telefonů?

Nová generace snímačů klepe na dveře

200mpx snímače jsou s námi už pár měsíců. Konkrétně hovoříme o snímači ISOCELL HP1 od jihokorejského výrobce smartphonů, společnosti Samsung, který zatím ještě v praxi nikdo nevyužil. Situaci se již brzy změní. Xiaomi má totiž v plánu přinést první chytré telefony s takovou kamerou. Nic by však na tomto nebylo zvláštní, kdyby se čínský gigant nesnažil zavést takové kamery do chytrých telefonů ze střední třídy.

200megapixelový ISOCELL HP1 již společnost testuje pro vyšší střední třídu a můžeme očekávat, že se prvních modelů dočkáme již v průběhu příštího roku. Ti odvážnější hovoří o prvním kvartálu 2022, přikláníme se však spíše k názoru, že chytrý telefon s takou to kamerou, bude představen spíše na přelomu druhého a třetího kvartálu. Není to však poprvé, co Xiaomi takto posouvá hranici chytrých telefonů o něco dál.

Očekávat můžeme něco ve stylu modelu Mi Note 10

Dočkáme se nástupce legendárního Mi Note 10, který dosud nedostal svého nástupce? Je docela pravděpodobné, že ano.

Před dvěma lety však šlo o skvělý chytrý telefon s lákavou cenou, jehož kamera doslova šokovala svět. Model totiž přišel jako první chytrý telefon se 108megapixelovou penta kamerou. Od té doby se však nepodařilo společnosti vytvořit podobný model. Je zde však velká šance, že nejbližší chytrý telefon s 200megapixelovým snímačem bude podobným chytrým telefonem a možná i zavítá do linie Mi Note. Netřeba zapomínat i na to, že Xiaomi aktivně pracuje i na vývoji mobilních aplikaci, jako sú například fotoaplikace, která rovněž je důležitou, aby kvalita výsledných fotografií byla co nejlepší. Můžeme se tak těšit na povedený fotomobil.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz