Home Magazín Jak neudělat chybu při zazimování zahradního nábytku

Jak neudělat chybu při zazimování zahradního nábytku

by czeko
0 comment

Zima nám klepe na okno, což znamená jediné – připravit zahradu k zimnímu spánku, a především zazimovat zahradní nábytek, který nám opět celou sezonu velmi hezky a dobře sloužil. Nechávat pod hliníkovou pergolou nebo jinde na zahradě lavičky či stoly z jakéhokoli materiálu se nedoporučuje, protože se tím výrazně snižuje jejich životnost a zhoršuje celkový stav. Zima zkrátka umí být pořádně nevyzpytatelná a někdy až krutá, a to i k tomuto zahradnímu vybavení.

Co materiál, to jiný způsob zazimování

Řada majitelů zahrad dělá tu chybu, že každý typ nábytku zazimovává stejně. Jenže to je skutečně jedna z fatálních chyb. Co materiál, to trochu jiný způsob přípravy na zimu, to trochu jiné zazimování. Každý materiál má své vlastnosti a jinak odolává či neodolává zimě, a tak je před umístěním do kůlny zvažte, případně proveďte poslední letošní ochranu či údržbu posezení.

Když máte nábytek z umělé hmoty

Snad jediný typ nábytku, který můžete nechat venku je ten z umělé hmoty. Pokud ale nechcete zvyšovat pravděpodobnost prasknutí židlí, vhodnější je uskladnit plastové žide a stoly v chladném období na místě, kam se mráz nedostane. Mráz by totiž mohl způsobit menší trhlinky i v plastu a posezení by v žádném případě nevydrželo nadcházející sezonu.

Když máte nábytek z kovu

V posledních letech se však daleko častější materiál z kovu, kdy je sice možné ho nechat venku, protože nepodléhá korozi, ale tím, že ho alespoň přikryjete nějakou vrstvou umělé hmoty prodloužíte jeho životnost a ochráníte ho před silnými poklesy teploty, které by mohly skutečně velmi snížit jeho životnost. Abyste předcházeli rzi, která hrozí, opatřete nábytek kvalitní vrstvou nátěru.

Když máte nábytek ze dřeva

Dřevo se může jevit jako stvořené pro pobyt venku, ale ve skutečnosti má příliš mnoho nepřátel a škůdců. Podléhá vlhkosti, tvoří se zde plísně, navíc ho může lecjaký škůdce napadnout, což by vedlo k naprostému zničení nábytku. Dřevěný zahradní nábytek proto vždycky nechte přezimovat v nějakých chráněných vnitřních prostorách, aby nehrozilo to, že se do něj přes zimu usadí právě oni zmiňovaní škůdci či plíseň nebo jiné onemocnění vlivem zvýšené vlhkosti a mrazu.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz