Home Cestování Cestování autem se psem má svá pravidla

Cestování autem se psem má svá pravidla

by czeko
0 comment

Pejsci neodmyslitelně patří k rodinám mnoha Čechů. A jako právoplatní členové domácnosti se svými páníčky cestují i na dovolenou. Jak jim dlouhý pobyt v autě usnadnit?

Zatímco kočky jsou většinou teritoriální a nejlépe se cítí na „svém“ území, psi víc než k prostoru přilínají k člověku. Proto s vámi budou ochotně vyrážet i na dlouhé túry a výlety. Pokud se rozhodnete na dovolené přespávat v autě, spíš než střešní stan bude psům vyhovovat obytná vestavba do auta, kam jim umístíte vlastní pelíšek.

Pravidla pro bezpečnou jízdu

Během jízdy musí být zvíře umístěné buď v přepravce, nebo připoutané na zadním sedadle speciálním postrojem. Pokud se rozhodnete pro první možnost, volte dostatečně velkou přepravku, ve které se zvíře může otočit, postavit a pohodlně si lehnout. Musí být bezpečně upevněná.

Na delších cestách dělejte pravidelné zastávky, aby se pes mohl napít. Pokud je cesta kratší než 24 hodin a zvíře trpí nevolností, raději mu nedávejte nic k jídlu. Pokud naopak cestu zvládá bravurně, klidně ho nakrmte a odměňte pamlsky.

Co s sebou přibalit?

Kromě krmení a pití na cestu autem přibalte ještě oblíbenou hračku. Pokud cestujete víc dní, nezapomeňte na kosmetické přípravky a samozřejmě léky, které pes užívá. Určitě byste s sebou vždy měli vozit očkovací průkaz, zvířecí lékárničku s dezinfekcí, obvazy, léky proti průjmu, očními a ušními kapkami a antiparazitním přípravkem, vodítko, náhubek a fotografii pro případ, že se pes ztratí. Není od věci psovi pořídit obojek s vaším telefonním číslem.

Jaká jsou pravidla pro cestování po EU?

Pokud se rozhodnete vyrazit na cestu mimo Českou republiku, zjistěte si, jaká platí pravidla pro převoz zvířat. Pro cestování po Evropské unii musí být pes čipovaný, očkovaný proti vzteklině a až na výjimky odčervený. Pes by měl mít svůj vlastní evropský pas zvířete v zájmovém chovu, kde budou veškeré informace o mikročipu, očkování a kontaktní údaje na majitele.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz