Home Bydlení Jak hravě vyčistit nerezový dřez

Jak hravě vyčistit nerezový dřez

by czeko
0 comment

Kuchyně je plná spotřebičů a prvků, bez kterých se při vaření či umývání nádobí neobejdeme. Kuchyňská linka je často plná mixérů, kávovarů nebo chlebníků či vah, v rohu se pak nachází dřez. Aby tento nepostradatelný společník vydržel dlouhé roky, neměli bychom opomínat jeho údržbu. Pečuje se o něj opravdu velmi snadno, ale přesto se můžeme dopustit řady chyb, jež ho nenávratně poškodí.

Jak o nerezový dřez pečovat?

Je pravdou, že péče o dřez je velmi snadná. Jistý podíl na tom má nabídka speciálních prostředků na trhu, která je prakticky nekonečná. Jelikož jste majitelem nerezového dřezu, je zapotřebí dívat se pouze po přípravcích určených pro tento druh materiálu. Jen tak máte jistotu, že dojde k vyčištění, jaké potřebujete. Obecné čistící prostředky mohou obsahovat zrnka písku, jež mohou nerez nenávratně poškrábat, nebo mohou obsahovat jiné podobné látky, které mohou vést ke stejnému černému scénáři.

Problémové jsou i přípravky s chlorem. To také není to pravé pro nerezový dřez.

Vyzkoušejte rady našich babiček

Pokud bychom se však měli vrátit do minulosti, kdy babičky a prababičky neměly tolik speciálních prostředků, nabízí se otázka, co k čištění nerezových dřezů používaly ony. Jejich pozornost se upínala především na brambory a jejich slupky. Ty se nechávaly přímo ve dřezu, několikrát se s nimi promíchalo, aby se dostaly na všechny stěny dřezu. Po chvíli se vše vytáhlo, dřez se důkladně opláchl vlažnou vodou a dočistil jemnou houbičkou.

Podobně efektivně působil i ocet. Ocet se s pomocí hadříku jemně rozetřel po stěnách dřezu a nechal chvíli působit. Tímto krokem se hravě zatočilo nejen s nečistotami, ale také s vodním kamenem, se kterým si dokáže poradit i v případě, že uvízl na sprchové hlavici.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz