Home Bydlení 3 přírodní materiály, které vám usnadní čištění

3 přírodní materiály, které vám usnadní čištění

by czeko
0 comment

Čištění domácnosti vám výrazně usnadní i běžně dostupné přírodní materiály. V tomto článku vám ukážeme, o jaké materiály se vlastně jedná.

Čistící prostředky patří mezi základní potřeby v každé domácnosti. Co kdybychom vám ale řekli, že k čištění můžete využít i běžně dostupné materiály? V tomto článku vám ukážeme trojici takovým materiálů, které můžete použít při dalším čištění i vy.

Citron

Mezi kvalitní přírodní čistící prostředky patří citron. Ten totiž má perfektní čistící a antibakteriální vlastnosti. Kromě toho se může pochlubit příjemnou a svěží vůní, což z něj dělá naprosto dokonalého pomocníka při čištění domácnosti. Výborně se hodí například do troubky nebo mikrovlnné trouby. Smíchejte mosku s vodou s polovinou citronu, vytřete a budete mít tyto domácí spotřebiče dokonalé čisté.

Jedlá soda

Mezi přírodní čistící prostředky můžeme zařadit i jednou sodu. Tu nejvíce oceníte především při čištění dlaždic na stěnách, při umývání podlahy nebo sprchového koutu. Svoje dokonalé vlastnosti vám předvede i během praní, kde se naplno rozvinou její bělící schopnosti. Jestliže tedy potřebujete vybělit jakékoliv prádlo, víte, po jakém prostředku můžete sáhnout. A nemusíte se bát. Jednou sodu totiž můžete použít bez ohledu na to, jestli se jedná o klasické oblečení, ubrus, závěs nebo záclonu. Poradí si totiž úplně se vším.

Šedé mýdlo

Jestliže chcete i vy uklízet šetrněji, není nic jednoduššího, než si příště v obchodě pořídit kostku šedého mýdla. To je totiž přírodní a pokud ho nakrájíte na kostičky, můžete s ním skvěle vyčistit i prádlo. Hodí se totiž jako náhrada za klasické kapsle na praní. Navíc nemusíte přemýšlet, co zrovna perete, protože šedé mýdlo je vhodné na praní bílého i barevného prádla.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz