Home Zdraví Jak fungují plodné dny u ženy a podpora otěhotnění?

Jak fungují plodné dny u ženy a podpora otěhotnění?

by czeko
0 comment

Mnohým párům se může stávat, že se neúspěšně snaží o početí miminka a stále se to nedaří. Propadají pak v představu, že muž či žena selhává ve své biologické funkci. Možná jen neví to, že mají ženy své plodné i neplodné dny a správné načasování dokáže být velice důležitým faktorem, nebo problémy se špatným pH pochvy.

Jak funguje ovulace u žen a co to je?

Pojem ovulace se označuje jako období, kdy mají ženy všechny biologické předpoklady pro oplodnění vajíčka mužskou spermií. Konkrétně jde o to, že se jen na některé období uvolňují ženská vajíčka z vaječníku a jsou přístupné k oplodnění.

Přesně trefit toto období je tak velice důležité k tomu, aby došlo k úspěšnému početí miminka. Důležitým faktem je, že se nejedná jen o tyto dny a lze ženu oplodnit i mimo ně, což se občas stává zhoubou riskujících milenců bez ochrany, které spoléhají na ovulační kalendář a nebojí se žádného rizika. 

Jak ideálně trefit dny ovulace a které to jsou?

Trefit správné dny nemusí být úplně jednoduché. Ideálním období pro oplodnění je přibližně desátý až čtrnáctý den po menstruaci, kdy je ovulace ve svém pomyslném vrcholu. K trefení tohoto období mohou napomoci jak záznamy žen o menstruačním cyklu, které by si měla každá evidovat už jen z bezpečnostních důvodů, nebo také existují online ovulační kalkulačky.

Ty vám dokáží vypočítat na základě vašich dat poměrně přesný model toho, kdy by mělo být oplodnění nejjistější. Pro měření ovulačního cyklu ale lze používat i jednoduchý test zaměřený na měření teploty v ústech, pochvě a konečníku vždy při ranním klidném období. Při správné fázi cyklus se totiž fyziologická teplota přirozeně zvyšuje. Pro měření vysokého pH v pochvě je pak potřeba použít speciálních testů, nebo ideálně navštívit svého gynekologického lékaře, který dokáže pomoci nejen se zjištěním, ale také s případným řešením problému.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz