Home Bydlení Řešení pro malé koupelny

Řešení pro malé koupelny

by czeko
0 comment

Snem každého z nás je mít prostornou koupelnu, plnou světla, s dostatkem místa na vše potřebné, co do koupelny patří. Ale ne každému se tento sen podaří zrealizovat. Většina si musí vystačit s malým prostorem panelákové koupelny, nebo jednou malou koupelnou pro celou rodinu. Právě pro uživatele malých koupelen přinášíme několik praktických rad.

Prvním pravidlem, na které musíte myslet před rekonstrukcí, je dostatečné osvětlení. Poraďte se s odborníky a zvolte dostatek těles s odpovídajícím výkonem. Při výběru LED osvětlení doporučujeme zvolit barevnou teplotu-teplá bílá (2.800-3.000K). Tmavá a malá koupelna není prostorem, který by Vás lákal. Nezapomeňte na jednu vychytávku a tou by mohlo být osvětlené kosmetické zrcátko, které ocení jak ženy, tak i muži.

Máte-li osvětlení vyřešené, můžete se vrhnout na výběr obkladů a dlažeb. Naše doporučení zní: Střídmost. Volte jednobarevné teplé tóny bez výrazných dekorů. Ty se hodí spíše do větších koupelen, kde je dostatečný odstup od stěny a dekor tak může více vyniknout. Dalším důležitým rozhodnutím bude volba vany, nebo sprchového koutu. Mnohdy se však setkáváme s požadavky na obojí. Ženy by rády tu a tam ve vaně něco přepraly, nebo vykoupali své ratolesti, ale zároveň si spolu s partnerem uvědomují časovou flexibilitu sprchy a prostorové možnosti koupelny. Pro tyto případy se nabízí prostorná sprchová vanička o hloubce 26 cm a k ní zástěna. Touto kombinací dosáhnete slušného kompromisu. 

Nezbytnou součástí koupelny je i umyvadlo, což samo o sobě není až tak velký problém, ten začíná a končí s jeho velikostí, respektive hloubkou a možností osadit spodní skříňku. Vycházíme-li z toho, že limitní šířka standardního umyvadla je minimálně 55 cm, musíme zapátrat u výrobců po typech, které budou mít co nejmenší hloubku. Důvodem je úspora místa a zvětšení komunikačního prostoru v koupelně. Jedním z typů může být umyvadlo Kruno o hloubce 39 cm  a možností osazení skříňky. A náš typ na vychytávku? Zapustná galerka s LED osvětlením.

A poslední rada na závěr? Nechte si zpracovat kvalitní grafický návrh koupelny vč. Rozměrového výkresu, který vám nejlépe ukáže realitu navrženého řešení.

Ing. Petr Havránek
Cravt koupelny s.r.o.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz