Home Zdraví EMDR terapie pomáhá odbourávat traumatické zážitky a urychluje uzdravení

EMDR terapie pomáhá odbourávat traumatické zážitky a urychluje uzdravení

by czeko
0 comment

Nikdo z nás si nepřeje zažít něco natolik traumatického, aby ho to doprovázelo ještě dlouho poté, aby se mu vracely nepříjemné vzpomínky, aby ho v noci děsily noční můry a aby se musel cítit emočně slabý a zranitelný. Bohužel nikdy nevíme, co nám osud postaví do cesty a s jakými zkušenostmi se budeme muset potýkat. S traumatizujícím zážitkem se mnohdy nedokážeme vyrovnat sami, neumíme se bránit vzpomínkám a celková duševní rekonvalescence trvá hodně dlouho.

EMDR terapie urychluje proces duševního hojení

EMDR terapie by se dala volně přeložit jako desenzibilizace a přepracování pomocí očních pohybů. Jde o novou terapeutickou metodu, která vznikla v 80. letech v USA a která v sobě kombinuje prvky uznávaných psychoterapeutických přístupů s tzv. bilaterální stimulací, jejímž úkolem je usnadnit zpracování zablokovaných traumatických zážitků. Tato terapie pomáhá uzdravit se z psychických potíží, které se u pacienta rozvinuly na základě traumatické události a se kterými se s pomocí jiných psychologických postupů vyrovnává mnohem déle. EMDR terapie výrazně urychluje proces duševního hojení.

Pomoc odborníka pomůže změnit pohled na události

Cílem EMDR terapie je ukázat, že proces hojení mysli funguje na stejném principu, jako proces hojení těla. Pokud je naše mysl vlivem traumatického zážitku určitým způsobem zablokována a uvedena do nerovnováhy, tzv. se zanítí – úplně stejně, jako když se třeba řízneme do ruky a do rány se nám dostane zánět, který zranění neustále dráždí a brání jeho vyléčení. Psycholog Praha se zkušenostmi s EMDR terapií pacientům pomůže změnit pohled na traumatický zážitek, aby jej mohli vidět v pozitivním světle a nadále pro ně nebyl tak stresující, jako doposud.

Společně za lepšími zítřky

I když je EMDR terapie tzv. ještě v plenkách a jedná se o poměrně novou metodu, psychoterapeut Praha pan Tomáš Holcner vidí její efektivní výsledky i po již tak krátkém čase. Za účinností metody stojí i opakované studie, které potvrdily, že EMDR terapie pomáhá při léčbě traumatu a obětem pomáhá zbavit se stresujících vzpomínek i pocitů méněcennosti.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz