Home Magazín Podzim čas jazykových kurzů a španělštiny

Podzim čas jazykových kurzů a španělštiny

by czeko
0 comment

Podzim se rychle blíží a spolu s ním i doba, kdy se nejedna jazyková škola probouzí z letního spánku. A ani PELICAN není výjimkou! Pomaturitní studium jazyků už je téměř na spadnutí a hned na začátku září nás čeká zahájení školního roku, letos skutečně ve velkém! Naše škola PELICAN, to však není jen pomaturitní studium angličtiny, němčiny a letos prvně dokonce i španělštiny.

Neoddělitelnou součástí jazykovky PELICAN je taky firemní vzdělávání a stálá rozmanitá nabídka skupinových a individuálních kurzů pro veřejnost. Proto, pokud nemáš zrovna čas trávit denně 4 vyučovací hodiny v pomaturitním kurzu, nezoufej.

Právě podzim je období, kdy se celá škála veřejných kurzů dává do pohybu – a ty tak můžeš být od září studentem angličtiny, vietnamštiny nebo třeba norštiny. Stačí se podívat na naše stránky, sebrat kuráž a jednoduše se přihlásit! A že tápeš, jestli zvolit kurz skupinový nebo individuální a nechceš při výběru šlápnout vedle? Čti dál!

Skupinové kurzy

Většina z nás už pravděpodobně nějaký skupinový kurz navštěvovala, ať už šlo o kurz jazyků nebo třeba vaření. Ač máme jídlo u PELICANA hodně rádi, vybere si z naší nabídky (zatím) pouze gurmán jazykový. Každý skupinový kurz v jazykové škole PELICAN (a máme tím na mysli i firemní jazykové kurzy, které probíhají ve skupinách) má pevně stanovený harmonogram, který je známý předem, jelikož lekce probíhají v pravidelných intervalech jednou týdně – v též hodinu. Když si tak do diáře do konce roku napíšeš na úterý v 18 kurz němčiny Brno, budeš mít o plodné úterní večery až do dalšího roku vystaráno.

Skupiny mohou mít různý počet členů, pokud však skupinu vede zkušený a kvalifikovaný lektor (a jiného u PELICANA rozhodně nepotkáš!), na velikosti zas až tak nezáleží. Nu. A jaké jsou tedy výhody skupinového kurzu?

Na jednu z prvních příček rozhodně řadíme různorodost. Abyste tomu tedy rozuměli – ve skupině uslyšíte jazyk od všech účastníků a potrénujete tak ucho – každý z nás totiž mluví trochu jinak, má maličko jiný přízvuk – a zvyknout si na mluvenou podobu jazyka pouze od lektora není úplná výhoda. Pro poslech jazyka se tedy skupinový kurz zdá naprosto ideální!

Správně vedený skupinový kurz má taky skvělý potenciál k tomu, aby účastníkům pomohl s rozvojem komunikačních dovedností v cizím jazyce – skýtá v sobě příležitost vést skupinové dialogy a reagovat na kolegy z kurzu.

V neposlední řadě bychom měli vypíchnout téma motivace a týmového ducha. Ve skupině se to zkrátka lépe táhne, to ví každý správný pelikán! Nižší cena skupinového kurzu proti individuálnímu je už pak jen třešničkou na dortu.

Individuální kurzy

… nebo taky soukromá lekce či výuka 1:1, i tak by se tyto druhy kurzů daly nazvat. Účastník kurzu se setkává pouze s lektorem, který má možnost věnovat se v hodinách pouze studentovi – a právě díky tomu s sebou individuální kurzy nesou řadu výhod.

Jedná se vlastně o jakýsi kurz na míru. Jestli se student chce zlepšit v konverzaci, může s ním lektor celou dobu kurzu jen konverzovat, případně se věnovat gramatickým pravidlům. Potřebuješ se připravit v krátkém čase na těžkou zkoušku? Pak je individuální kurz ideální volbou taky pro Tebe.

Velkou výhodou kurzů 1:1 je jejich soukromí. Velká spousta studentů se ze začátku cítí při konverzacích v cizím jazyce nejistá a představa komunikace před jinými lidmi je pro ně noční můrou (o čemž by mohli vyprávět třeba některý studenti navštěvující pomaturitní studium angličtiny a němčiny na naší škole, kde se jich ve skupině potká třeba hned 16)!

Mezi hlavní výhody však bezpochyby patří především časová flexibilita – jelikož výběr času, dne i intenzity kurzu je čistě na studentovi. Na další místo v pořadí v našem pomyslném žebříčku řadíme taky prostor, který se studentovi v hodině dostane – vlastně – se o něj s nikým nedělí a může tak mluvit, mluvit, mluvit – třeba celou hodinu!

Jedinou nevýhodou individuálního kurzu může být jeho cena proti kurzům skupinovým. Ale – do čeho jiného investovat, když ne do sebe a svého vzdělávání?

Na závěr bychom snad jen dodali malou radu. Předtím, než si kurz vybereš, pořádně se zamysli nad tím, co od něj očekáváš a k čemu jej potřebuješ. Chceš se rozmluvit? Stydíš se před cizími lidmi? Cítíš se málo motivovaný?

Odpověď na každou z těchto otázek by Ti měla pomoct správně zvolit jazykový kurz vhodný právě pro Tebe. A jestli jsi na pochybách, neváhej se zastavit na Lidickou 9 v centru Brna. Jazyková škola Brno PELICAN Ti s výběrem kurzu ráda poradí!

Tvůj PELICAN

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz