Home Zdraví Co pít během tréninku?

Co pít během tréninku?

by czeko
0 comment

Jestliže jste sportovci tělem i duší, budou se vám hodit během cvičení i kvalitní nápoje. Při sportu je důležité správné zavodnění. Na následujících řádcích se tak dočtete, jaké pití si obstarat během tréninku, ale také před ním a po něm. Čtěte a nechte se inspirovat s námi.

Jaké nápoje můžeme zvolit před tréninkem?

Chceme-li, aby se nám dobře cvičilo, měli bychom se něčeho před tréninkem či před sportovní aktivitou napít. Pokud nevíte, co bude vhodné, čtěte dále! Zavodnění je při sportu totiž velmi důležité. Bez toho to zkrátka nepůjde, jak bychom si představovali. Zhruba 2 hodiny před sportováním bychom měli vypít v ideálním případě 2 sklenice tekutin. Nejlépe uděláte, vsadíte-li na klasickou vodu. Volit můžete kohoutkovou nebo balenou. Dávejte si však pozor na sycené vody. Nejlépe vsaďte na vodu bez bublinek nebo na jemně perlivou minerálku. Sladkým vodám se však úplně vyhněte. Dále trenéři uvádějí, že je dobré, abychom si dali půl hodiny před tréninkem dalších 250 ml tekutin. Tady opět můžeme vybrat vodu či nesycenou minerálku. Na trhu jsou však sportovcům k dispozici i kvalitní sportovní nápoje, které dokáží s tělem divy. Mohou vám totiž dodat potřebnou energii a doplnit tělu živiny. Ve finále se může znatelně zlepšit váš sportovní výkon. Sportovní nápoje bychom však neměli vybírat nahodile, ale spíše pečlivě a sáhnout bychom po nich měli až po nastudování jejich účinků. Dobrou volbou je např. kofeinová voda s názvem Coffizz. K dostání je s příchutí maracuja nebo s příchutí máta-citrón. Díky této vodě budete před cvičením jako rybičky. Zkrátka a dobře Coffizz bojuje proti únavě a nakopne vás k lepšímu výkonu. Před tréninkem pak můžete vypít i tzv. BCAA. Jedná se o větvené aminokyseliny. Ty chrání a pomáhají budovat vaše svaly.

Které pití si dát během tréninku?

Při tréninku pak můžeme pít tzv. izotonické iontové nápoje. Vsadit můžete i na hypotonické nápoje. Rozhodně pak opět nic nezkazíte obyčejnou vodou. Někdo si s ní bohatě vystačí, profesionální sportovci však častěji sáhnou po iontovém nápoji. V kurzu jsou pak také proteinové nápoje. Ty můžeme ředit s vodou či s mlékem. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo, volte spíše variantu s vodou. Proteinový nápoj dodá vašemu tělu vše, co budete při cvičení potřebovat. Jedná se nejen o energii, ale také o vitamíny, minerály apod.. I při tréninku si můžete loknout nápoje Coffizz. Ten vás nezklame a navíc vás příjemně osvěží.

Jaký nápoj zvolit po tréninku?

I po tréninku musí naše tělo doplnit potřebné živiny. Určitě tak nápoje neopomíjejte. Nemuselo by se vám to vyplatit. Dobrou volbou bude opět čistá a ničím nesycená voda. Dále můžete sáhnout po zmíněných BCAA. U vytrvalostního sportu a kardia je vhodný také iontový nápoj. Jestliže chcete pěstovat svaly, určitě do vašeho nápojového lístku zařaďte po tréninku i kvalitní protein. Poradit se můžete s trenérem ve vašem fit centru nebo s výživovým poradcem. Ti budou nejlépe vědět, co vám sedne a jistě vám dokáží individuálně poradit. Hydratace je při, během i po  sportu velmi důležitá. Určitě tak zařaďte některý ze zmíněných nápojů do svého jídelníčku i vy. Cvičení vám půjde snáze.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz