Home Magazín Jak si vybrat vhodné jízdní kolo?

Jak si vybrat vhodné jízdní kolo?

by czeko
0 comment

Cyklistika patří i u nás mezi velmi oblíbené kratochvíle. K tomuto účelu je však nutné mít dobré jízdní kolo. Používat letité křápy je sice ekonomické, na druhou se s nimi člověk moc daleko nedostane. Navíc jezdit na něčem takovém je i potenciálně nebezpečné.

Kdo chce kolo používat denně, měl by si koupit něco kvalitního. Při výběru je dobré brát v potaz nejen cenu, ale rovněž i druh bicyklu. Ne každé kolo je totiž vhodné pro všechny příležitosti.

Městská kola

Lidé, co se pohybují víceméně pouze ve městech, obvykle preferují takzvaná městská kola. S jejich pomocí se lze snadno přemisťovat i v hustém městském provozu a do jisté míry i nakupovat. Tyto modely jsou totiž krom jiného vybaveny také nosičem vhodným k upevnění nákupní tašky, případně batohu.

Dalším typickým znakem městského kola je větší sedlo, díky němuž se může jezdec těšit vyššímu komfortu při jízdě než u jiných typů kol.

Silniční kola

Kdo toho po městě moc nenajezdí a raději se pohybuje po silnicích mimo velké aglomerace, ten ocení spíše silniční kolo. Tyto verze bicyklů jsou typické hlavně pro své tenké pláště, berany a dlouhý rám. Cyklista tak může na svém kole skoro ležet.

Existuje mnoho značek silničních bicyklů, nicméně lidé toužící po skutečné kvalitě za rozumné peníze by si měli koupit kolo Bianchi. Není nezbytné pořizovat si rovnou tu nejlepší verzi. I silniční kolo Bianchi střední třídy dokáže nabídnout dobrý pocit z jízdy.

Horská kola

Už z názvu je zřejmé, že horská kola najdou své využití hlavně při jízdě v nerovném terénu. Z toho důvodu mají tato kola tlustší pláště a vysoký stupeň odpružení. Bez těchto propriet by toho z cyklisty po pár hodinách jízdy po svazích a hrbolech mnoho nezbylo.

S horskými koly je samozřejmě možné jezdit běžně i po silnicích, ale člověk od toho nesmí čekat žádnou velkou divočinu. Horská kola nejsou určena k silničním závodům.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz