Home Zdraví Co můžeme doma změnit pro naše pevnější zdraví?

Co můžeme doma změnit pro naše pevnější zdraví?

by czeko
0 comment

Příliš čistý domov plný chemikálií nevěstí nic dobrého. Ani prašné prostředí ale zdraví zrovna dvakrát nepřidá. Jak tedy najít kompromis a pokusit se zařídit, aby byla vaše domácnost co nejpřívětivější pro vaše zdraví? Máme pro vás hned několik tipů.

Čistý vzduch hraje hlavní roli

Pravidelně větrá asi každý z nás. Kromě čerstvého vzduchu přináší ale větrání do místností i spoustu prachu a pylů. Těch vás zbaví čistička vzduchu, a to společně s roztoči, nečistotami a alergeny. Čističky vzduchu také zvlhčí suchý vzduch, uleví alergikům a odstraní dokonce i některé nepříjemné zápachy. Jakmile čističku vzduchu jednou pustíte do své domácnosti, dost možná ji nenecháte odejít. 

Pratelné potahy jako spása

Množství bakterií a plísní se ukrývá na místech, kde o ně určitě nestojíme – třeba v posteli. Proto pokud vybíráte matrace, volte takové, které disponují snímatelným potahem, který snadno vyperete v pračce. Samotnou matraci poté ochrání matracový chránič, který lze taktéž snadno vyprat. Podobně postupujte i při výběru gauče – kromě materiálu či barvy je vhodné, aby i zde byly minimálně potahy na polštář snímatelné. 

Telefony i klíče si zaslouží péči

Říká se, že telefon je naše třetí ruka, kterou ale ne zrovna často myjeme. Přitom konkrétně na mobilních telefonech, klíčích či ovladačích od televize se často nachází bakterií více než na toaletě. Věnujte proto pozornost i těmto předmětům a dopřejte jim tolik potřebnou hygienu. Zatímco WC pravidelně desinfikujeme, právě na tyto předměty totiž dost často zapomínáme.

Kosmetika jako magnet na nečistoty

Zejména ženy by měly dbát na své kosmetické potřeby. Pravidelně je třeba čistit kosmetické štětce, a to ideálně před každým použitím. Větší očistu si zaslouží jednou do týdně. Otírat hadříkem a desinfekčním prostředkem určeným na kosmetiku a štětce je třeba i stíny nebo pudry. V opačném případě se vaše kosmetika zahltí nečistotami, které následně rozhodně neprospějí stavu vaší pleti.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz