Home Magazín Bez těchto nástrojů se žádná domácí dílna neobejde

Bez těchto nástrojů se žádná domácí dílna neobejde

by czeko
0 comment

Dělá nástroj člověka, nebo člověk dělá nástroj? Jako většina věcí v životě je odpověď někde uprostřed. Musíte vědět, jak správně obsluhovat své nástroje a pečovat o ně.

Co by nemělo chybět v domácí dílně?

Každý má obvykle tucet nebo více šroubováků, ale univerzální je model čtyři v jednom, který vám umožní rychle přepínat mezi potřebami s přímou drážkou nebo s křížovou hlavou, a to ve dvou standardních velikostech.

Dobrá aku vrtačka je jednou z nejlepších investic, kterou může většina kutilů udělat. Dokáže vyvrtat otvory a zašroubovat šrouby mnohem rychleji, než to lze provést ručním nářadím. Pokud si myslíte, že budete nástroj potřebovat zřídka, možná budete chtít koupit cenově dostupnou síťovou vrtačku. 

Pro řezání dřeva a tabulového zboží, jako je třeba překližka, je nepostradatelná kotoučová pila. Vyhněte se nejlevnějším pilám, protože na některé řezací práce budou mít nedostatečný výkon.

Zakřivené kladivo dokáže zatlouct i odstranit hřebíky. Nejlepší jsou ocelové a sklolaminátové rukojeti.

Jeden z nejlevnějších nástrojů, který můžete vlastnit, a přesto se vám bude pravidelně hodit, je klasický řezák. Hledejte model se zasouvací čepelí – a před odložením nože vždy čepel zatáhněte. Čepele jsou levné, proto je často měňte. Tupé čepele s větší pravděpodobností způsobí zranění a špatné výsledky.

Sada nástrčných klíčů je trochu jako mít elektrický klíč. Nástrčný klíč s několika nástavci vám umožní rychlou práci s utahováním a povolováním matic a šroubů.

Kombinované kleště jsou nejuniverzálnějším typem kleští a patří do každé skříňky na nářadí.

Elektrická dokončovací bruska určitě splní očekávání, ale nikdy vás neohromí. Co opravdu dělá velký rozdíl je brusný papír, který použijete. Kvalitní brusný papír vydrží mnohem déle než levnější varianta a uvidíte mnohem lepší výsledky.

Bezpečnost na prvním místě

Nepřemýšlejte ani o tom, že byste obsluhovali elektrické nářadí nebo ruční nářadí, aniž byste si nasadili ochranu očí. Pokud běžně nosíte brýle, můžete si koupit ochranné brýle, které přes ně padnou. Další věcí, která by vám neměla chybět, jsou pracovní rukavice. Většina úrazů při práci s nářadím se týká právě prstů a rukou obecně.

Každý nástroj má svůj čas a místo, kde ho lze použít. S několika základními nástroji můžete realizovat mnoho projektů. Pokud plánujete strávit nějaký čas stavbou a opravou věcí v garáži nebo potřebujete udělat svůj dům užitečnějším a lépe vypadajícím, tento krátký seznam nástrojů vám pomůže začít.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz