Home Bydlení Chytrá domácnost šetří životní prostředí i peníze. Jak funguje a kolik s ní ušetříte?

Chytrá domácnost šetří životní prostředí i peníze. Jak funguje a kolik s ní ušetříte?

by czeko
0 comment

Jsou stylové, moderní a zjednoduší vám život. Takové jsou inteligentní spotřebiče, které můžete ovládat přes telefon na pár kliknutí. Chytrá domácnost ale nabízí mnohem více než komfort – mimo jiné i úsporu energie. Zjistěte, kolik můžete ušetřit s chytrými spotřebiči. 

Topení, které zapnete ještě před příchodem z práce. Zavlažovač, který na zahradě spustíte, zatímco jste na dovolené. To vše je díky moderním technologiím už možné. Výrobci kladou důraz na to, aby ovládání elektrických zařízení bylo co nejvíce uživatelsky přívětivé a člověk měl ovládání doslova na dosah ruky. Je tady ovšem ještě jedna klíčová výhoda – čím modernější spotřebiče zvolíte, tím větší úspory se dočkáte. Statistiky potvrzují, že s nimi můžete ročně ušetřit 30–40 % nákladů na energie. 

Jak funguje chytrá domácnost, se kterou ušetříte za energie?

Hlavním důvodem, proč jsou chytré spotřebiče skvělými pomocníky, je jejich efektivní provoz. Po jejich spárování se svým telefonem je můžete ovládat podle svých potřeb. Zároveň budete mít dokonalý přehled o tom, jaké spotřebiče a zařízení jsou stále v provozu. Zapomenutá rozsvícená světla a zapnutá televize vás tak trápit nemusí – přes telefon je můžete rychle vypnout, ať jste kdekoliv.

Některá chytrá zařízení jsou dokonce vybavená speciálním čidlem. Řeč je například o zahradním zavlažovači, jenž podle senzoru vyhodnotí, kdy je čas zalít půdu. Jiná zařízení, například chytré termostaty, dokážou reagovat na aktuální teplotu v místnosti. Jakmile klesne pod zadanou hodnotu, termostat spustí vytápění. Tyto technologie dostaly souhrnný název energetický management domácnosti a v budoucnu budou mít stále větší význam.

Chytré domácí spotřebiče spotřebují méně vody, elektřiny i plynu

Chytré spotřebiče se chlubí ještě jednou značnou výhodou: jsou eco-friendly. Na základě efektivního provozu spotřebují méně elektřiny, plynu a vody, což vede ke snížení uhlíkové stopy i menšímu plýtvání se zdroji. Jedná se například o inteligentní termostaty, LED žárovky nebo chytré zásuvky a spínače, které vám přinesou nemalou úsporu elektřiny. Pokud chcete vykročit na cestu ekologie a udržitelnosti, tyto chytré doplňky vám určitě nesmí chybět. Instalace je navíc natolik jednoduchá, že se obejdete i bez pomoci technika – stačí zařízení spárovat s vlastním telefonem nebo centrální jednotkou (hub). 

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz