Home Cestování 15 tipů, kam se o prázdninách vydat k vodě

15 tipů, kam se o prázdninách vydat k vodě

by czeko
0 comment

Prázdniny jsou tady a je čas vyrazit na dovolenou plnou slunce, vody a zábavy. Pokud hledáte inspiraci pro svou letní dovolenou u vody, máme pro vás seznam 15 skvělých tipů. Tyto destinace nabízejí osvěžení, relaxaci a nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu.

Ať už toužíte po plážovém dobrodružství u moře, klidném koupání v jezerech nebo dobrodružství na vodních sportech, tato kolekce tipů vám pomůže najít tu správnou destinaci pro vaši letní dovolenou.

Proč se vydat v létě na dovolenou k vodě?

Léto je obdobím, které nás láká k dovolené a odpočinku. A co by mohlo být lepšího než strávit své prázdniny u vody? Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro plážovou destinaci na pobřeží nebo tiché jezero v přírodě, dovolená u vody má mnoho výhod.

Zde je pět důvodů, proč byste měli zvážit letní dovolenou právě u vody. Nezapomeňte si sbalit ručník, dívčí i chlapecké plavky a také plavky pro vaše děti.

Osvěžující únik od horka

V létě se teploty často vyšplhají na neúnosné úrovně a voda se stává žádoucím útočištěm. Koupání ve vodě je skvělým způsobem, jak se ochladit a osvěžit. Bez ohledu na to, zda si užíváte vlny moře, klidnou hladinu jezera nebo osvěžující bazén, voda vám pomůže udržet si příjemnou teplotu i během nejteplejších dnů.

Relaxace a regenerace

Dovolená u vody je synonymem pro relaxaci a regeneraci. Zvuk vln, příjemný vánek a klidná atmosféra vás okamžitě uvedou do stavu odpočinku. Můžete si lehnout na pláži a nechat slunce hřát vaše tělo nebo se ponořit do teplého termálního pramene a ponořit se do pohody a relaxace.

Různorodé vodní aktivity

Dále taková dovolená nabízí širokou škálu vodních aktivit, které můžete vyzkoušet. Plavání, šnorchlování, potápění, windsurfing, paddleboarding, vodní lyžování – možnosti jsou téměř nekonečné. Tyto aktivity nejen přinášejí zábavu, ale také posilují svaly, zlepšují kondici a nabízejí nezapomenutelné zážitky.

Přírodní krása a scenérie

Destinace u vody mají často úchvatnou přírodní krásu. Od nádherných pláží se zlatým pískem a tyrkysovou vodou po horská jezera obklopená zelení. Procházky podél pobřeží, výhledy na západy slunce nad vodou a panoramatické výhledy na horizont jsou ohromující a přináší pocit míru a harmonie.

Zábava pro celou rodinu

Děti se mohou bezpečně koupat ve vodě, stavět pískové hrady nebo se věnovat různým vodním hrám. Rodina si může také vyzkoušet vodní sporty společně a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky na dovolenou.

K vodě po České republice

Pokud plánujete letní dovolenou a hledáte inspiraci, máme pro vás seznam 6 skvělých míst, kam se můžete vydat k vodě u nás v Česku.

Lipno

Lipno je největší přehradní nádrž v České republice. Nabízí široké spektrum vodních aktivit jako windsurfing, kajakování, paddleboarding a rybaření. Pláže na břehu jsou ideální pro opalování a relaxaci.

Šumava

Tato malebná horská oblast je známá svými krásnými jezery a řekami. Koupání v přírodních jezerech je nezapomenutelným zážitkem. Šumava také nabízí možnosti vodní turistiky a rybaření.

Slapy

Přehrada Slapy na řece Vltavě je oblíbeným místem pro letní dovolenou u vody. Užijete si bohatě plavání, vodní sporty, jako je například windsurfing a wakeboarding, nebo si prostě udělejte piknik na pláži.

Luhačovice

Luhačovice jsou nejen lázeňským městem, ale také nabízejí možnost osvěžujícího koupání. Můžete se vydat do termálních lázní a užívat si teplé vody, nebo navštívit některý z přírodních rybníků v okolí.

Jeseníky

Jeseníky jsou horským rájem s množstvím překrásných přírodních jezer a vodopádů. Například Velké Dářko nebo Vřesová studánka jsou ideálními místy pro osvěžení ve vodě po horských túrách.

A co takhle do zahraničí?

Pokud hledáte skvělá místa pro letní dovolenou u vody, která jsou v dojezdové vzdálenosti autem od České republiky, máme pro vás seznam tipů. Tyto destinace nabízejí příležitost načerpat energii z vody, užívat si slunečních paprsků a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky, aniž byste museli cestovat příliš daleko.

Rakousko – Jezero Wolfgangsee

Jezero Wolfgangsee se nachází v Rakousku nedaleko hranic s Českou republikou. Toto malebné jezero nabízí krásnou přírodu a čistou vodu, proto si nezapomeňte přibalit plavecké brýle, abyste se mohli kochat také podvodním životem.

Je zde také možnost vodních aktivit jako je plavání, vodní lyžování a windsurfing. Okolní vesnice St. Wolfgang a St. Gilgen jsou rovněž lákadlem pro svou atmosféru a architekturu.

Polsko – Mazurská jezera

Mazurská jezera v severovýchodním Polsku jsou ideálním místem pro dovolenou u vody. S více než 2 000 jezery a malebnou krajinou je tato oblast rájem pro plavce, rybáře a vodní sportovce. Můžete si pronajmout loď a objevovat jednotlivá jezera nebo si užít relaxaci na pláži.

Německo – Bodamské jezero

Bodamské jezero ležící na hranicích Německa, Rakouska a Švýcarska je největším jezerem ve střední Evropě. Nabízí mnoho pláží, kde si můžete užít koupání a opalování.

Můžete také využít vodních sportů, jako je windsurfing nebo jachting. Okolní města, jako je například Konstanz nebo Meersburg, lákají svou historií a kulturou.

Maďarsko – Balaton

Balaton, nazývaný také „Maďarské moře“, je největší sladkovodní jezero ve střední Evropě. Je obklopené vinicemi, termálními lázněmi a malebnými městy. Pláže na jezeře Balaton jsou ideální pro koupání, opalování a různé vodní sporty.

Slovinsko – Bledské jezero

Bledské jezero je skutečným klenotem Slovinska. Svou tyrkysově modrou barvou, okouzlujícím ostrovem s kostelem a majestátnou horou v pozadí je toto místo jako vytržené z pohádky.

Chorvatsko – Zadar

Pokud hledáte pobřežní dovolenou s možností koupání v průzračném moři, město Zadar v Chorvatsku je skvělou volbou. Má nádherné pláže a malebné zátoky, kde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující vodu. Město samotné nabízí historické památky a vynikající gastronomii.

Slovensko – Liptovská Mara

Víte, kam na dovolenou k vodě na Slovensku? Liptovská Mara je umělé vodní nádrž na řece Váh na Slovensku. Toto krásné místo je obklopené horami a nabízí možnosti koupání, vodních sportů a rybaření. Okolní města Liptovský Mikuláš a Ružomberok lákají svými památkami a termálními lázněmi.

Rakousko – Salzkammergut

Salzkammergut je oblast jezer a hor v Rakousku, která je známá svou překrásnou krajinou a množstvím jezer, jako je například Hallstätter See nebo Traunsee. Můžete si užít koupání, vodní sporty nebo jednoduše relaxovat na pláži s pohledem na alpskou scenérii.

Německo – Rujána

Rujána je ostrov ležící v Baltském moři u pobřeží severovýchodního Německa. Je obklopen překrásnými plážemi, písečnými dunami a lesy.

Polsko – Hel

Poláci často volí poloostrov Hel jako letní destinaci. Tento úzký pruh země je obklopený mořem z obou stran a nabízí dlouhé písečné pláže.

Na závěr…

Pokud plánujete letní dovolenou u vody a preferujete cestování autem, tyto destinace v dojezdové vzdálenosti od České republiky nabízejí široké možnosti pro osvěžení, relaxaci a zábavu.

Bez ohledu na to, zda preferujete jezera, řeky nebo moře, tyto tipy vám poskytnou inspiraci pro nezapomenutelnou dovolenou u vody. Stačí si vybrat, nasednout do auta a vydat se za dobrodružstvím na vodních radovánkách.

Daniela Vaková, Specialista na optimalizaci webů – Naučte se, jak nastavit základní SEO on page faktory na svém webu

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz