Home Magazín Ztráta klíčů od automobilu může postihnout každého z nás

Ztráta klíčů od automobilu může postihnout každého z nás

by ona
0 comment

Je to jeden z těch okamžiků, které si člověk často nepřeje zažít, ale přesto se může stát kdykoli. Klíče od auta zkrátka nejsou. Co však udělat, když se to skutečně stane?

Klíč není jen klíčem

Ztratit klíče od auta není tak složité, jak by se mohlo zdát. Stačí malá nepozornost, nešťastná náhoda, a najednou jsou klíče pryč. Možná jsme je nechali někde ležet, spadly třeba do kanálu nebo se nám vytratily z kapsy na neznámém místě. V takových chvílích je důležité zachovat klid a rychle jednat. V ideálním případě máme ke svému vozidlu dva klíče a kartu s kódy pro případ potřeby výroby nových klíčů. Stačí náhradní klíče vyzvednout nebo nechat, aby nám je někdo přivezl, a můžeme pokračovat v našich každodenních činnostech. Pokud však ztracené klíče byly jediné, čeká nás úkol získat nové. To sice bude stát čas i peníze, ale stále je to lepší varianta než mít auto, do kterého se nedá dostat a jezdit s ním.

Přemýšlet dopředu

Specializované firmy umí vytvořit nový klíč spolu se všemi potřebnými součástmi. Moderní vozy mohou mít klíče, které obsahují dálkové ovládání, čipy pro imobilizér a další technologické prvky, což může znamenat, že jejich nahrazení a překódování budou stát více. Pokud však máme jen jeden klíč, je důležité zajistit si druhý co nejdříve. Výroba klíčů je rychlejší a levnější, pokud máme stále k dispozici originální klíč pro výrobu kopií. Pokud jsme zcela bez klíčů, může nákladný proces výroby nových klíčů zahrnovat i odtažení vozidla, kompletní demontáž zámků a další náklady, které mohou zatížit naše finance. Proto je vždy lepší myslet dopředu i na situace, které mohou nastat, a náhradní klíč mít připravený na dosažitelném místě.

Ztráta klíčů není něco, co bychom si vědomě zvolili, ale pokud si předem zajistíme náhradní klíče, můžeme si takové nepříjemnosti usnadnit.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz