Home Cestování Vyhlídkový let vrtulníkem je silný zážitek

Vyhlídkový let vrtulníkem je silný zážitek

by czeko
0 comment

Chceme-li opravdu nevšední zážitek, máme spoustu možností. Pro většinu z nás to bude jistě let vrtulníkem. Pozorovat krajinu z ptačí perspektivy je úžasné. Vrtulník ale nepatří k běžným dopravním prostředkům. Můžete si vybrat z této nabídky 30, 60 a 90 minutových vyhlídkových letů vrtulníkem. Pokud se rozhodneme pro půlhodinový let máme na výběr z těchto možností. Jedna z nich je prohlídka Staré Boleslavi a jezera Lhota. Můžeme si však vybrat také let nad vodní nádrží Hostivař a Průhonickým zámkem či Černým Mostem, Klánovickým lesem a Říčany.

Pokud se rozhodneme strávit ve vzduchu hodinu nabízejí nám následující možnosti. Vydat se můžeme podél Labe do Kolína a dál do Kutné Hory, na Karlštejn nebo na Slapskou přehradu a Konopiště. U 90 minutových letů máme na výběr z prohlídky Vltavské kaskády, Sázavy, okolí Prahy či Českého ráje. Odlety všech letů jsou z letiště v Praze – Letňanech.

Robinson R 44 – spolehlivý partner na lety vrtulníkem

Let vrtulníkem

Robinson R 44 je výkonný americký čtyřmístný vrtulník. Konstrukčně vychází z menšího dvoumístného typu Robinson R 22. Tento stroj získal certifikaci v roce 1992 a od následujícího roku je dodáván zákazníkům. O jejich popularitě svědčí skutečnost, že jsou používány také například chilským prezidentem Sebastiánem Piňerou a belgickým korunním princem Phillippem. Na stroji Robinson R 44 obletěla jako první žena Zemi vrtulníkem Jennifer Murray.

Vyhlídkové lety vrtulníkem

Vyhlídkové lety vrtulníkem Robinson R 44 jsou určeny pro jednoho cestujícího nebo dvojici pasažérů. To způsobuje trochu vyšší cenu než u obdobných letů malými dopravními letadly. Na ní se promítá větší pořizovací částka a finančně náročný výcvik pilotu a v neposlední řadě rovněž náročný průběžný servis.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz