Home Bydlení 5 tipů pro malou koupelnu

5 tipů pro malou koupelnu

by czeko
0 comment

Většina bytů i domů disponuje pouze malou koupelnou. Jak ji ale uspořádat, tak aby se v ní člověk necítil stísněně a nebyl nikterak omezen? Poradíme vám pět osvědčených rad, díky kterým dokážete i sebemenší koupelnu zázračně nafouknout. Koupelna není jen místo pro hygienu. Je to prostor pro relaxaci. Vytvořte si z ní i vy svou vlastní oázu klidu.

1. Koupelna a toaleta – spojte je dohromady

Starší panelové domy mají většinou toaletu oddělenou od koupelny. Výsledkem jsou pak dvě stísněné místnosti, do kterých se nevejde žádný nábytek a nedá se v nich pomalu ani otočit. Řešením je tyto dvě místnosti spojit v jednu. Vznikne tak jednotná koupelna, se kterou se už dají dělat divy. 

Důležité je šikovně vybrat a uspořádat sanitu. V případě toalety je lepší zvolit závěsné WC. Vypadá elegantněji a zabírá razantně méně místa. Nakonec zbyde i spousta místa pro nábytek, nebo dokonce i pračku. 

2. Správně zvolené obklady

Velikost a barva oblaků hraje velmi důležitou roli, co se plánování koupelny týče. Do malých koupelen vybíráme vždy velkoformátové obklady. Malé dlaždičky příliš rozdělují prostor a opticky ho zmenšují.

Až si budete vybírat mezi širokou škálou barev a vzorů, sáhněte spíše po jednoduchých obkladech ve světlých barvách. Ideální jsou odstíny šedé nebo béžové. Tyto barvy jsou stále moderní a jen tak nevyjdou z kurzu. Navíc k nim snadno sladíte koupelnové doplňky dle svého vkusu.

3. Hra se světly – rozjasněte svou koupelnu

Světlo se zrcadlem jsou v koupelně naprosto nepostradatelnými doplňky. Nejenže slouží k tomu, abychom na sebe dobře viděli a mohli se upravit, ale zároveň se jedná o prvky, které dokáží místnost snadno opticky rozšířit.

Do koupelny vybírejte ideálně dvě LED svítidla. Jedno stropní a druhé nad zrcadlo. Malý prostor nejlépe rozjasní barva světla v odstínu denní bílé.

4. Nábytek do malých koupelen

Do malých koupelen vám doporučujeme volit bílý nábytek. Nejlepší jsou umyvadlové skříňky a závěsné skříňky nad toaletu nebo pračku. Hodit se může i úzký regál. Hledáte-li opravdu široký výběr koupelnového nábytku od osvědčeného dodavatele, inspirujte se na Siko koupelnách. 

5. Pračka a sušička – pryč z koupelny

Zdá se vám, že je koupelna pořád příliš malá? Zkuste ve svém domově najít vhodnější místo pro pračku i sušičku. Nabízí se například chodba nebo kuchyně, kde si můžete pračku zabudovat přímo do kuchyňské linky. 

Jak při zařizování koupelny ušetřit?

Zařizování domácnosti není žádná levná záležitost, a tak se hodí ušetřit každou korunu. Zkuste sledovat různé akce, výprodeje či letáky. Levněji můžete snadno sehnat jak nábytek, tak koupelnové doplňky. 

Při nákupu přes internet využijte i výhodný cashback, který vám vrátí část hodnoty z objednávky jen za to, že nakoupíte. Bez podmínek a zcela zadarmo. Stačí se registrovat a při příštím nákupu se do svého oblíbeného obchodu prokliknout skrze cashbackový portál. 

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz